Zaloguj się | Rejestracja

IX Festiwal Róż w gminie Dobra - relacja i zdjęcia

wtorek, 20 czerwca 2023 r., godz. 16:50  |  Wersja do druku

W niedzielę, 18 czerwca na terenie rekreacyjnym w Dobrej odbył się IX Festiwal Róż, zorganizowany na cześć pisarki i miłośniczki ogrodów Elizabeth von Arnim. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w gminie Dobra. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalu.IX Festiwal Róż w gminie Dobra rozpoczął się tradycyjnie od wielobarwnego korowodu Królowej Róż, który przeszedł ulicami Dobrej na teren festiwalu. Uczestnicy korowodu przywdziali kwiatowe stroje stylizowane na koniec XIX i początek XX wieku.

Zobacz 100 zdjęć z korowodu Królowej Róż

Uczestników festiwalu powitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch. Podczas festiwalu można było obejrzeć piękne wystawy florystyczne i malarskie, w tym wystawę "Przeoczenia" Bogdana Niemierzyńskiego, wziąć udział w konkursach, kiermaszach i warsztatach, a także zobaczyć pokazy mody z XIX wieku oraz sukien ślubnych. W czasie trwania imprezy na scenie prezentowały się szkoły tańca i zespoły Jackpot, Broadway i Krąg. Zaśpiewały też Aleksandra Bujko i Aleksandra Juchniewicz.

Kwiatowe instalacje ozdobiły cały teren rekreacyjny w Dobrej. Uczestnicy festiwalu mogli sobie robić zdjęcia m.in. w starej garderobie, na plaży oraz w różanym saloniku, gdzie pokojówka nalewała do filiżanek różaną herbatę.

Zobacz prawie 300 zdjęć z IX Festiwalu Róż

Wydarzeniu towarzyszyły kiermasze ekologiczne, rękodzielnicze i ogrodnicze, na których można było zakupić m.in. piękne róże. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy strój z poprzedniej epoki.

IX Festiwal Róż zorganizowali Gmina Dobra oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama