Zaloguj się | Rejestracja

Apel o rozważne korzystanie z wody

wtorek, 20 czerwca 2023 r., godz. 11:11  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zwróciła się z prośbą do mieszkańców gminy o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w tym samym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach domowych.Produkcja wody w stacjach uzdatniania w gminie Dobra jest obecnie znacznie wyższa niż w pozostałych miesiącach.

"Prosimy o wyrozumiałość i oszczędzanie wody. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych. Starajmy się nie podlewać trawników i ogródków szczególnie w godz. 6-10 i 16-23" - apeluje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Podobne apele, a także zakazy podlewania ogródków czy trawników wprowadziło już kilkadziesiąt samorządów w Polsce. Są też miejsca jak np. gmina Obryte w woj. mazowieckim, gdzie zdecydowano o całkowitym wyłączeniu wodociągów od godz. 15 do 18. Podobnie jest w gminie Nowe Miasto, gdzie wprowadzono przerwę w dostawie wody w godz. 14-16. To wszystko wina suszy i upałów. Zbyt duże obciążenie sieci, powoduje niskie ciśnienie w rurach, a finalnie przerwy w dostawach wody, które nie występują w innych okresach roku.

Susza rolnicza wystąpiła już na terenie 14 województw i obejmuje coraz większy obszar Polski. Sytuacja powoduje obniżanie się poziomu wody w rzekach. Przelotne burze i opady nie poprawiają zbytnio sytuacji. Wilgotność gleby jest na przerażająco niskim poziomie.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama