Zaloguj się | Rejestracja

9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

piątek, 16 czerwca 2023 r., godz. 07:53  |  Wersja do druku

W sobotę, 17 czerwca odbędzie się 9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.Rowerzyści w spokojnym tempie pokonają dystans 15 kilometrów jadąc ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości, w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina.

Rowerzyści zgromadzą się na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. Na starcie rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Organizatorzy przygotowali zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje).

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzą szkolenie i konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży, a policjanci z komisariatu Szczecin Pogodno będą znakowali chętnym rowery. Policjanci przekażą dzieciom odblaskowe akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz materiały edukacyjne.

Uczestnictwo dzieci w rajdzie jest dozwolone wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że wymagana jest jazda w kaskach.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotację z dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3550328198544567

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama