Zaloguj się | Rejestracja

Festiwal Biegowy w Dobrej - wyniki i ponad 450 zdjęć

czwartek, 08 czerwca 2023 r., godz. 13:52  |  Wersja do druku

W niedzielę, 28 maja na terenie rekreacyjnym przy ul. Sportowej odbył się Festiwal Biegowy w Dobrej "Z Kusocińskim w zawody przez szkolne przeszkody". W sportowym wydarzeniu wzięło udział kilkaset dzieci i dorosłych.Festiwal Biegowy w Dobrej miał na celu uczczenie pamięci Janusza Kusocińskiego, Mistrza Olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 km, popularyzację biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, promowanie aktywności fizycznej świeżym powietrzu w okolicznościach lasu i przyrody, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej, zachęcenie mieszkańców gminy Dobra i innych miejscowości do uprawiania rekreacji fizycznej, promowanie zdrowego odżywiania oraz idei fair-play, czystej i uczciwej rywalizacji jako nadrzędnej wartości w sporcie i życiu codziennym.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Sportowej w Dobrej. Uczestników zawodów powitali Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej Beata Szałkiewicz, Bogusław Kozioł z PSP Dobra i ambasador wydarzenia Jerzy Skarżyński, wybitny maratończyk, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie, popularyzator biegania i zdrowego trybu życia.

Najpierw, po krótkiej rozgrzewce, rozpoczęły się Biegi dla dzieci im. Janusza Kusocińskiego w 24 kategoriach wiekowych. Jako pierwsze na dystansie 150 m ruszyły przedszkolaki, następnie klasy 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i na końcu klasy 8 na dystansie 1000 m. Każdy z uczestników biegów otrzymał pamiątkowy medal, gadżet z logo biegu, opaskę na głowę do biegania, batonik/owoc, bilet wstępu na dmuchańce, bon na posiłek regeneracyjny i butelkę wody mineralnej. Najszybsi biegacze otrzymali puchary, a wśród wszystkich dzieci, które ukończyły bieg rozlosowano nagrody rzeczowe.

Przed godz. 17 rozpoczęły się atrakcje dla dorosłych. Najpierw wystartował Marsz Nordic Walking im. Janusza Kusocińskiego na dystansie 3 km, w którym wzięło udział ponad 80 zawodników. Trasa marszu prowadziła wewnątrz i wokół terenu sportowo-rekreacyjnego w Dobrej.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Paweł Chojnacki, który pokonał dystans 3 km dokładnie w 21 minut. Pierwszą kobietą była Ewa Świercz, która pojawiła się na mecie 32 sekundy później z czasem 21m 32s. Najstarsza uczestniczka marszu Mieczysława Nazimek (70 l.) pokonała trasę w 36m 05s, a najmłodsza uczestniczka Hania Hetmańska (9 l.) w 32m 57s.

Zobacz wszystkie wyniki marszu Nordic Walking

Przed godz. 18 rozpoczęła się ostatnia sportowa atrakcja Festiwalu Biegowego w Dobrej - Bieg im. Janusza Kusocińskiego na dystansie 5 km. Wzięło w nim udział ponad 180 zawodników.

Pierwszy dystans 5 km pokonał Radosław Helon. Zajęło mu to 16m 22s. Najszybszą kobietą była Anna Zielińska, która przekroczyła linię mety po 19m 57s. Najstarszy uczestnik biegu Jan Kaczmarek (70 l.) pokonał trasę w 24m 21s, a najmłodszy uczestnik Wojciech Sobolewski-Szwed (14 l.) w 24m 42s.

Zobacz wszystkie wyniki biegu na 5 km

Każdy uczestnik marszu i biegu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary.

Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zabawkach i pokonywać ściankę wspinaczkową, którą rozstawił Hufiec ZHP Police. Na scenie swoje umiejętności taneczne prezentowały dzieci z PSP Dobra, a na koniec odbył się recital w wykonaniu aktora Teatru Polskiego w Szczecinie Felipe Alonso Cespedes Sanchez. Były też kiełbaski z grilla, pyszna zupa i lody.

Zobacz galerię ponad 450 zdjęć z festiwalu

Organizatorami Festiwalu Biegowego w Dobrej byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Rada Rodziców PSP Dobra i Stowarzyszenie Aktywni Dobra.

Współorganizatorzy: Urząd Gminy Dobra, Stowarzyszenie Fani Formy, Sołectwo Grzepnica, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, LZS Dobra, Hufiec Police ZHP, Nadleśnictwo Trzebież, KS Ehrle Dobra Szczecińska, Ochotnicza Straż Pożarna GRYF w Szczecinie, Komisariat Policji w Mierzynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej, Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie, Straż Gminna w Dobrej.

Sponsorzy i partnerzy: - Krawczyk Nieruchomości, Maximus SPA w Dziwnówku, GF ENERGIA - Paliwa Hurt Detal, Usługi Transportowe HDS i Usługi Dźwigowe Norbert Ciesiółka, ALFADACHY.PL - zakład usług dekarskich i prac na wysokości, Avipl Teresa Gutkowska - Transport i Logistyka, HiCOPY Szczecin, Szkoła Pływania BOKOSPORT, AX MED Normobaria Szczecin, SMG ARCHITEKCI, GEO LAB - Inżynieria Drogowa, Vienna House by Windem Amber Baltic Międzyzdroje, Ecowest Development, MDO GROUP, TENZI - profesjonalne środki czystości, EL-GRAS - Hurtownia Elektryczna, Sklep Spożywczy ALF w Dobrej, Koło LZS w Dobrej, Piątnica - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Restauracja Stylowa w Dobrej, Sołectwo Grzepnica, Weronika i Przemysław Bąk, CDN w Dobrej, ANGIELSKI-DOBRA.PL, XS Studio Formy i Urody w Dobrej, Mustang Małgorzata Nowak w Dobrej, HAIR & SHINE Izabela Chytra w Dobrej, TBM - Tomasz Miszkiewicz, Adrian Skorza, Salon Fryzjerski Wiktoria w Dobrej, Sabina Makowska - cegła klinkierowa ręcznie formowana, Grzegorz Mazurowski, Magnolia Gabinety Dentystyczne Police, Event Partner, Bar u Urbana, Jumar Mierzyn, FitBox Studio w Dobrej.

Portale GminaDobra24.pl, Mierzyn24.pl i Bezrzecze24.pl byli patronami medialnymi wydarzenia.

Festiwal Biegowy w Dobrej finansowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama