Zaloguj się | Rejestracja

Zmień garderobę i wesprzyj Leosia - relacja i zdjęcia

poniedziałek, 29 maja 2023 r., godz. 19:57  |  Wersja do druku

W sobotę, 27 maja odbyła się kolejna akcja wsparcia małego mieszkańca gminy Dobra Leosia Fabisiaka, który urodził się z trisomią 21. Podczas wydarzenia "Zmień garderobę, wesprzyj Leosia", które miało miejsce w Mierzynie, można było wymienić się ciuszkami i przy okazji wesprzeć małego Leosia.Leoś Fabisiak to dzielny chłopak, który urodził się z trisomią 21. Wrodzona wada genetyczna wymaga dużej ilości rehabilitacji i leków. Leoś jest pod opieką rehabilitantów i lekarzy, m.in. neurologa, endokrynologa i logopedy. Codziennie ćwiczy, wzmacnia swoje mięśnie co pozwala mu prawidłowo się rozwijać i korzystać z uroków dzieciństwa.

Mieszkańcy gminy Dobra postanowili pomóc Leosiowi w codziennym funkcjonowaniu i walce o samodzielność. Pod koniec zeszłego roku odbyła się akcja "Ciastko dla Leosia". W klubach Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dołujach, Skarbimierzycach i w Wołczkowie oraz na placu przy Urzędzie Gminy Dobra można było kupić pyszne, domowe ciasta i wrzucić datek na rzecz małego Leosia - zdjęcia z akcji.

Kolejna akcja odbyła się w marcu br. W klubie w Dołujach zorganizowano kiermasz odzieży używanej dla dorosłych. Zebrane podczas kiermaszu środki zostały przeznaczone na rehabilitację małego Leosia.

Podobną akcję zorganizowano 27 maja w Mierzynie. W filii GCKiB przy ul. Weleckiej 5 odbyło się wydarzenie "Zmień garderobę, wesprzyj Leosia". Mieszkańcy mogli wymienić się ubraniami. Akcja rozpoczęła się o godz. 12 i trwała do 16. Zebrane środki przeznaczono dla małego Leosia.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

To jednak nie wszystko. Na stronie Wspieramy Leosia trwają licytacje, podczas których można zdobyć niecodzienne przedmioty:

- oryginalną koszulkę przekazaną przez Pogoń Szczecin z Pucharu Polski z autografami zawodników szczecińskiej drużyny,
- oryginalną koszulkę z podpisami zawodników PGE Skra Bełchatów przekazaną przez Przewodniczącego Rady Gminy Dobra Bartłomieja Milucha,
- unikatową torbę ze skóry włoskiej z pierwszej kolekcji Oh-My Nath Natalia Penar,
- spotkanie z Wojewodą Zachodniopomorskim oraz zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego,
- złote kolczyki przekazane przez Wójt Gminy Dobra Teresę Derę.

Licytacje potrwają do 1 czerwca do godz. 22:00. Zapraszamy do udziału w licytacjach i wsparcia małego Leosia.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej i TVR Zachodniopomorska Telewizja Regionalna.

Możemy też pomóc Leosiowi przekazując darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem FABISIAK, 15729. Rodzicie Leosia będą wdzięczni za każde wsparcie.

Fundacja Avalon dla Leosia Fabisiaka

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama