Zaloguj się | Rejestracja

Zmień garderobę i wesprzyj Leosia

wtorek, 16 maja 2023 r., godz. 10:31  |  Wersja do druku

W sobotę, 27 maja odbędzie się kolejna akcja wsparcia małego mieszkańca gminy Dobra Leosia Fabisiaka, który urodził się z trisomią 21. Podczas wydarzenia będzie można wymienić się ciuszkami, planowana jest również licytacja ubrań przez znane, lokalne osobistości.Leoś Fabisiak to dzielny chłopak, który urodził się z trisomią 21. Wrodzona wada genetyczna wymaga dużej ilości rehabilitacji i leków. Leoś jest pod opieką rehabilitantów i lekarzy, m.in. neurologa, endokrynologa i logopedy. Codziennie ćwiczy, wzmacnia swoje mięśnie co pozwala mu prawidłowo się rozwijać i korzystać z uroków dzieciństwa.

Mieszkańcy gminy Dobra postanowili pomóc Leosiowi w codziennym funkcjonowaniu i walce o samodzielność. Pod koniec zeszłego roku odbyła się akcja "Ciastko dla Leosia". W klubach Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dołujach, Skarbimierzycach i w Wołczkowie oraz na placu przy Urzędzie Gminy Dobra można było kupić pyszne, domowe ciasta i wrzucić datek na rzecz małego Leosia - zdjęcia z akcji.

Kolejna akcja odbyła się w marcu br. W klubie w Dołujach zorganizowano kiermasz odzieży używanej dla dorosłych. Zebrane podczas kiermaszu środki zostały przeznaczone na rehabilitację małego Leosia.

Tym razem zapraszamy mieszkańców gminy do Mierzyna. W sobotę, 27 maja w filii GCKiB przy ul. Weleckiej 5 odbędzie się akcja "Zmień garderobę, wesprzyj Leosia". Podczas wydarzenia będzie można wymienić się ciuszkami, planowana jest również licytacja ubrań przez znane, lokalne osobistości. Akcja rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 16. Zebrane środki przeznaczone zostaną dla małego Leosia.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej i TVR Zachodniopomorska Telewizja Regionalna.

Możemy też pomóc Leosiowi przekazując darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem FABISIAK, 15729. Rodzicie Leosia będą wdzięczni za każde wsparcie.

Fundacja Avalon dla Leosia Fabisiaka

Zmień garderobę i wesprzyj Leosia - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama