Zaloguj się | Rejestracja

Otwarcie placówki wsparcia dziennego w gminie Dobra

czwartek, 11 maja 2023 r., godz. 08:23  |  Wersja do druku

W gminie Dobra otwarto placówkę wsparcia dziennego. To miejsce wspierania rodziny w zakresie pomocy w opiece i wychowaniu dzieci z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych.Podczas XLI sesji Rady Gminy Dobra, która odbyła się 30 marca 2023 r., radni przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego. To jednostka organizacyjna, która wspiera rodzinę w opiece i wychowaniu dziecka, szczególnie taką, w której występują problemy opiekuńczo-wychowawcze.

W środę, 10 maja Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej Karolina Krzemińska uroczyście otworzyły nową placówkę, która będzie funkcjonowała w świetlicy w Grzepnicy. Pracownicy placówki będą współpracować z rodzicami, nauczycielami placówek oświatowych oraz pracownikami jednostek leczniczych. W placówce będzie też pedagog. Pobyt dziecka w placówce będzie bezpłatny.

Od 12 maja będzie można składać wnioski o przyjęcie dziecka do placówki. Stosowne dokumenty będą dostępne na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej - www.opsdobra.pl. Placówka rozpocznie swoją działalność od 1 czerwca.

Placówka dziennego wsparcia będzie pełniła rolę opiekuńczą, organizowała czas wolny dzieciom, pomagała w nauce, rozwijała talenty i zainteresowania. Dzieci będą otrzymywały wsparcie w prawidłowym rozwoju, nabywały umiejętności pokonywania codziennych trudności, niwelowały deficyty w nauce i uczyły się poprzez zabawę.

Placówka będzie utrzymywana z dochodów własnych gminy, przeznaczonych na realizację zadań w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, z środków finansowych przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z dotacji celowych z budżetu państwa i zewnętrznych źródeł finansowania.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama