Zaloguj się | Rejestracja

Meble Morskie w gminie Dobra

wtorek, 25 kwietnia 2023 r., godz. 13:27  |  Wersja do druku

W piątek, 21 kwietnia w Dołujach odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby firmy Meble Morskie, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających. W wydarzeniu wzięli udział m.in. pracownicy i prezes firmy Odd Birkeland wraz z żoną oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra z wójt Teresą Derą.Meble Morskie są członkiem grupy kapitałowej Maritime Montering Group, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających z ponad 30-letnim doświadczeniem. Firma jest częścią globalnej sieci dostarczającej produkty i usługi na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się na zachodnim wybrzeżu Norwegii, pomiędzy szczytami gór i fiordami, gdzie życie morskie zawsze było głównym źródłem informacji dla lokalnych społeczności i przedsiębiorstw. Biura znajdują się na kontynencie europejskim i azjatyckim, a ponad 700 pracowników jest gotowych służyć klientom.

Firma zajmuje się produkcją mebli ze sklejki z najlepszej jakości materiałów atestowanych do użytku morskiego, w tym sklejki i laminatów ognioodpornych oraz wysokiej jakości okuć. Dostarcza również meble tapicerowane do użytku morskiego renomowanego europejskiego producenta. Meble Morskie posiadają certyfikat jakości ISO 9001 oraz środowiskowy ISO 14001.

Historia Mebli Morskich zaczęła się w 2002 roku, kiedy to powstała pierwsza fabryka w Będargowie pod Szczecinem założona przez Odda Birkelanda. Na początku firma, zatrudniając tylko kilku pracowników, zajmowała się produkcją półproduktów dla należącej do tego samego właściciela fabryki mebli w Norwegii. Po 10 latach w 2012 cała produkcja mebli została przeniesiona do Polski, a firma zamieniła się w prężnie działające przedsiębiorstwo.

W początkowych latach działalności spółka funkcjonowała w budynku o powierzchni 650 m2 wraz z upływem czasu była stopniowo rozbudowywana aż do 2500 m2. Jednak i taka powierzchnia przestała spełniać wymagania pod względem wielkości i wydajności i w 2018 została podjęta decyzja o budowie większej fabryki. Przeprowadzka do nowego obiektu, który mieści się przy ul. Słoneczny Sad w Dołujach nastąpiła w 2020 roku, a jego powierzchnia to 6000 m2. Wyposażony jest w nowoczesne maszyny i instalacje oraz znaczną powierzchnię magazynową.

W piątek, 21 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy i zaproszeni goście. Meble Morskie reprezentował prezes Odd Birkeland, a Gminę Dobra wójt Teresa Dera.

"Życzę Państwu, aby nowo otwarta firma sprzyjała realizacji zamierzonych celów oraz dynamicznemu rozwojowi, a wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków przynosił satysfakcję oraz szczere zadowolenie najbardziej wymagających kontrahentów. Niech każdy rok przynosi liczne sukcesy" - życzyła pracownikom i kierownictwu firmy wójt Teresa Dera.

Podczas uroczystości przemawiał również prezes Odd Birkeland, który następnie zaprosił wszystkich obecnych do nowej siedziby firmy na symboliczną lampkę szampana i poczęstunek.

Zobacz zdjęcia z uroczystości i zwiedzania firmy Meble Morskie

Goście mieli okazję zwiedzić części biurową, produkcyjną i magazynową firmy. Proces produkcyjny wyjaśniał Karol Wiłkowicz, dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

"Pierwsze decyzje o budowie nowej siedziby firmy podjęliśmy w 2017 roku. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a zakończyła w maju 2020 roku. Zamknęliśmy naszą starą siedzibę w Będargowie i przenieśliśmy się do gminy Dobra. Podwoiliśmy naszą powierzchnię w porównaniu do poprzedniej siedziby, co daje nam o wiele więcej możliwości. W nowej siedzibie zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które jest przystosowane do podłączenia w przyszłości pomp ciepła, abyśmy mogli być bardziej proekologiczni" - wyjaśniał Karol Wiłkowicz.

"W całej grupie Maritime Montering mamy tylko jedną fabrykę - właśnie w Dołujach. Nasza grupa ma jeszcze stacjonarne biura w Rumunii, Chinach, Turcji, w Wietnamie i Norwegii. Pomysł przeniesienia się do Dołuj wziął się z możliwości, które daje nam Gmina Dobra oraz planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina, która pomoże nam połączyć naszą produkcję z dostawą na teren Niemiec i innych krajów" - mówił dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama