Zaloguj się | Rejestracja

Kolejny etap prac na ul. Milenijnej w Mierzynie

poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r., godz. 15:57  |  Wersja do druku

Trwają prace budowlane związane z modernizacją ulicy Milenijnej w Mierzynie. Droga jest przebudowywana na odcinku od ul. Mierzyńskiej do Genewskiej. Na dniach rozpocznie się kolejny etap prac.Inwestycja zakłada modernizację drogi na odcinku od ul. Mierzyńskiej do Genewskiej. Przebudowa polega na wykonaniu nowego przekroju drogi wyposażonego w jezdnię z kostki betonowej o szerokości 5 metrów oraz obustronnych opasek z kostki betonowej, od projektowanej krawędzi jezdni do granicy pasa drogowego. Prace budowlane zakładają wykonanie odwodnienia pasa drogowego poprzez budowę kanalizacji deszczowej i włączenie jej do istniejącej kanalizacji w ul. Mierzyńskiej.

Zakres robót obejmuje:
- wyrównanie terenu,
- roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni z drogowych płyt betonowych,
- roboty rozbiórkowe krawężników betonowych,
- ułożenie krawężników, oporników i obrzeży na ławie betonowej,
- wykonanie nawierzchni jezdni ul. Milenijnej z kostki betonowej,
- wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki betonowej,
- korekta lokalizacji słupów oświetlenia ulicznego i słupów teletechnicznych,
- regulacja pionowa studzienek, studni, zaworów i włazów,
- utwardzenie nawierzchni gruntowych,
- wycinka krzewów i cięcia techniczne drzew,
- organizacja ruchu.

Prace budowlane podzielono na 5 etapów. W każdym z etapów ulica Milenijna będzie częściowo zamknięta dla ruchu. 19 kwietnia rozpocznie się 3. etap, który obejmie odcinek od połowy wjazdu na ul. Gwiezdną do połowy wjazdu na ul. Europejską. Prace rozbiórkowe na tym odcinku, ułożenie sieci oraz utwardzenie nawierzchni powinny potrwać ok. 3-4 tygodni.

"O kolejnych etapach prowadzenia prac i wprowadzaniu czasowej organizacji ruchu będziemy Państwa na bieżąco informować" - mówi Tomasz Kakowski z Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Wykonawcą prac jest Szczecińskie Centrum Brukarskie Sp. z o.o. z siedzibą w Dobrej. Inwestycja za 1.887.641 zł brutto powinna potrwać do końca sierpnia 2023 r.

Przydatne linki:
Plan sytuacyjny
3. etap prowadzenia prac

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama