Zaloguj się | Rejestracja

Przygotowania do przebudowy ul. Tytusa w Mierzynie

piątek, 14 kwietnia 2023 r., godz. 17:25  |  Wersja do druku

Rozpoczęły się przygotowania do przebudowy ul. Tytusa w Mierzynie. Gmina Dobra zleciła wykonanie koncepcji modernizacji drogi na całym odcinku, od ul. Lubieszyńskiej do ul. Zgodnej i odcinka ul. Zgodnej do ul. Komercyjnej.Ulica Tytusa w Mierzynie stała się dla kierowców popularnym łącznikiem drogowym między drogą krajową nr 10 a ul. Łukasińskiego. To alternatywny dojazd do Szczecina. Przy ulicy powstał też sklep Netto, z którego korzysta wielu mieszkańców gminy.

Gmina Dobra rozpoczęła przygotowania do przebudowy ul. Tytusa. Droga ma być zmodernizowana na całej długości, od ul. Lubieszyńskiej do ul. Zgodnej. Dodatkowo przebudowany ma zostać także odcinek ul. Zgodnej, od ul. Tytusa do ul. Komercyjnej.

Urząd Gminy Dobra zlecił już opracowanie koncepcji przebudowy drogi wraz z infrastrukturą podziemną. Zakres prac obejmuje m.in.:

- przygotowanie opisu technicznego zawierającego stan istniejący wraz z dokumentacją zdjęciową i opisu proponowanych rozwiązań w zakresie koncepcji w 3 wariantach wraz z szacunkowym kosztem ich wykonania (dla każdego wariantu osobno),
- uwzględnienia oświetlenia ulicznego elektrycznego,
- uwzględnienia pełnej infrastruktury technicznej, w tym kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego,
- uzyskanie wszystkich warunków technicznych od gestorów mediów wraz z uzgodnieniem kolizji sieci,
- uwzględnienia kolizji istniejącej infrastruktury technicznej z projektowaną,
- określenia zakresu wejścia w działki sąsiednie (ZRiD), jeżeli będzie wymagane,
- inwentaryzacja zieleni w stosunku do projektowanej i istniejącej infrastruktury technicznej,
- uzyskania zaktualizowanej mapy do celów projektowych.

Koszt opracowania koncepcji wyniesie 43.296 zł brutto. Dokumentacja ma być gotowa do 6 czerwca 2023 roku.

Po wybraniu odpowiedniej koncepcji przebudowy drogi będzie można opracować projekt budowlany i ogłosić przetarg na roboty budowlane. Gmina Dobra zarezerwowała już na inwestycję ponad 1,5 mln złotych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama