Zaloguj się | Rejestracja

Kolejna wiata narzędziowa na cmentarzu w Mierzynie

wtorek, 11 kwietnia 2023 r., godz. 09:45  |  Wersja do druku

W górnej części cmentarza komunalnego w Mierzynie powstał kolejny punkt, w którym można wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji nagrobków. Znajdziemy tam m.in. miotły, grabie, zmiotki, szufelki, konewki i wiadra.We wrześniu 2022 r. na cmentarzach komunalnych w Dobrej i Mierzynie powstały pierwsze punkty, w których można wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji nagrobków. Znajdziemy tam miotły, grabie, zmiotki, szufelki, konewki, wiadra. Sprzęt jest ogólnodostępny, darmowy i każdy może z niego korzystać.

Kolejna wiata narzędziowa powstała właśnie w górnej części cmentarza komunalnego w Mierzynie. W planach jest również ustawienie wiaty na cmentarzu w Wołczkowie.

W punktach, w których można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji nagrobków, znajdziemy też regał na znicze. Dobrej jakości szklane obudowy zniczy mogą być używane wielokrotnie, dlatego zamiast wyrzucać lepiej odstawiać je na specjalnie do tego wykonane półki do wykorzystania przez opiekunów grobów. Zniszczone znicze, nienadające się do ponownego wykorzystania, należy umieścić w pojemnikach na odpady.

"Osoby odwiedzające groby swoich bliskich chętnie korzystają z takiego sprzętu. Starają się go nie uszkodzić i zwracają na miejsce" - mówi Małgorzata Chmielewska, kierownik Wydziału ds. Obywatelskich Urzędu Gminy Dobra.

Zachęcamy do korzystania z narzędzi do pielęgnacji nagrobków. Pamiętajmy tylko, aby po skończonej pracy odstawiać go na swoje miejsce, tak żeby inni mieszkańcy również mogli z niego skorzystać.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama