Zaloguj się | Rejestracja

Trwa budowa kanalizacji deszczowej w Mierzynie

środa, 05 kwietnia 2023 r., godz. 13:57  |  Wersja do druku

Na ulicy Topolowej w Mierzynie trwa budowa kanalizacji deszczowej. Inwestycja połączona jest z budową zbiornika retencyjnego na ul. Spółdzielców i ma zabezpieczyć miejscowość przed podtopieniami, które mogą być powodowane przez intensywne opady deszczu.Inwestycja na ul. Topolowej w Mierzynie jest kolejnym etapem zabezpieczenia miejscowości przed podtopieniami. Prace budowlane na odcinku od ul. Nasiennej do Macieja związane są z budową kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym w zlewni zbiornika ZB14 i urządzeniami do podczyszczania wód deszczowych.

Zakres prac obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej na głębokości do 4,5m. Fragment ulicy Topolowej, między ulicami Nasienną a Macieja, zostanie podzielony na odcinki robocze między zjazdami na drogi dojazdowe do posesji (ul. Jerzego, Leszka, Mileny, Jagny). Podczas prac cały odcinek będzie wyłączony z ruchu.

Objazd prowadzi ulicami Nasienną i Łukasińskiego. Na każdym etapie robót wykonawca zapewni dojście do posesji położonych wzdłuż zajętego pasa drogowego.

Prace mają potrwać do 24 lipca 2023 r. Koszt całej inwestycji wraz z budową zbiornika retencyjnego to ponad 15,5 mln złotych.

Zobacz czasową organizację ruchu

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Budowa kanalizacji deszczowej na ul. Topolowej - objazd (kliknij i powiększ):


Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama