Zaloguj się | Rejestracja

Zbiórka dużych odpadów w gminie Dobra

wtorek, 04 kwietnia 2023 r., godz. 09:50  |  Wersja do druku

We wtorek, 11 kwietnia w gminie Dobra rozpocznie się odbiór odpadów wielkogabarytowych. W odróżnieniu od lat ubiegłych duże odpady będą odbierane bezpośrednio sprzed nieruchomości.Od 2023 roku w gminie Dobra odpady wielkogabarytowe, z wyłączeniem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów budowlanych i poremontowych, odbierane będą raz w roku w miesiącach kwiecień - maj bezpośrednio sprzed nieruchomości. Do każdej z nieruchomości zostanie dostarczony harmonogram w formie ulotek z podziałem na poszczególne ulice, tak aby każdy mieszkaniec miał możliwość wcześniejszego przygotowania gabarytów do odbioru. Harmonogram zostanie także opublikowany na stronie www.dobraszczecinska.pl oraz udostępniony w aplikacji BLISKO.

Tzw. gabaryty to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci. Zaliczamy do nich m.in.: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, walizki, itp.

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dobra, właściciel nieruchomości może wystawić przed posesję odpady wielkogabarytowe nie wcześniej niż dzień przed ich planowanym odbiorem, w sposób nieutrudniający ruchu drogowego. W przypadku nieodebrania części wystawionych odpadów, z uwagi na ich odmienny charakter, właściciel nieruchomości zobowiązany jest uprzątnąć pozostawione śmieci i zagospodarować je zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Należy pamiętać, że zużyty i kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny nie będzie odbierany sprzed nieruchomości. Tego rodzaju odpady właściciel nieruchomości zamieszkałej będzie musiał dostarczyć samodzielnie do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Dobrej. Punkt otwarty jest w poniedziałki w godz. 9:00 - 17:00 oraz od wtorku do soboty w godz. 8:00 - 16:00. Podczas zbiórki nie będą również odbierane opony.

Pierwszy odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się we wtorek, 11 kwietnia na wybranych ulicach w miejscowościach Bezrzecze i Wołczkowo - zobacz harmonogram na 11.04.

Następny odbiór zaplanowano na 13 kwietnia na wybranych ulicach w miejscowościach Dobra i Wołczkowo - zobacz harmonogram na 13.04.

Kolejne odbiory odbędą się 24 i 25 kwietnia. Harmonogram będzie systematycznie publikowany na stronie www.dobraszczecinska.pl oraz udostępniony w aplikacji BLISKO.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama