Zaloguj się | Rejestracja

Startuje kolejna edycja "Szkoły dla rodziców"

środa, 29 marca 2023 r., godz. 13:22  |  Wersja do druku

Gmina Dobra i Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do udziału w kolejnej edycji "Szkoły dla rodziców". Warsztaty mają na celu wsparcie uczestników w radzeniu sobie z wyzwaniami rodzicielskimi i wypracowanie niekrzywdzących metod wychowawczych."Szkoła dla rodziców" to cykl 5 warsztatów po 2 godziny dydaktyczne. Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych:

1. "Nie" dla klapsa - próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, rodzice przyjrzą się motywom, które nimi kierują, gdy stosują określone metody wychowawcze. Będą mieli okazję wejść w rolę dziecka, tak aby poznać jego perspektywę.
2. Uczucia - ten blok tematyczny da rodzicom okazję do poznania skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i kontrolowania swojego zachowania w trudnych sytuacjach.
3. Zamiast klapsa - czyli wspólne poszukiwanie skutecznych sposobów wychowawczych, które pomogą rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, budować silną więź z nimi i pozytywnie wspierać w rozwoju.

Uczestnicy warsztatów będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb, będą lepiej rozpoznawać motywy swoich działań, zdobędą umiejętność rozpoznawania własnych emocji i ich kontroli, radzenia sobie z trudnymi emocjami, wypracują konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem, poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, które pomogą im wychowywać dzieci bez przemocy, poznają i będą mieli możliwość ćwiczenia nowych, bardziej sprzyjających dziecku wzorów zachowań.

Warsztaty odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Buku (Buk 42) w środy w godz. 17:45 - 19:15 (godziny warsztatów dostosowane do rozkładu jazdy autobusu nr 223).

Terminy spotkań: 5, 12, 19 i 26 kwietnia oraz 10 maja 2023 r.

Zapisy prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej, ul. Graniczna 24a, tel. 91 311 33 04 lub 509 572 519 (osoba do kontaktu: Joanna Huzarska).

Warsztaty poprowadzi psycholog i pedagog Kamila Dębińska. Ukończyła ona studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych. Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców "Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice", szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych.

Źródło: OPS w Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama