Zaloguj się | Rejestracja

Trwa przebudowa ul. Piaskowej w Wołczkowie

wtorek, 28 marca 2023 r., godz. 13:31  |  Wersja do druku

W Wołczkowie trwają prace związane z przebudową ulicy Piaskowej. Na inwestycję Gmina Dobra pozyskała ponad 2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.W połowie września 2022 r. Gmina Dobra przekazała plac budowy wykonawcy przebudowy ulicy Piaskowej w Wołczkowie. Inwestycja polega na budowie nowej nawierzchni wraz z jednostronnym chodnikiem od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Agawy. Odcinek przebudowanej drogi będzie liczył ponad 900 metrów.

Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki brukowej betonowej z odwodnieniem w postaci kanalizacji deszczowej wraz ze zjazdami do przyległych posesji i skrzyżowaniami z innymi drogami publicznymi. Inwestycja obejmuje również budowę oświetlenia ulicznego, odcinka kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę sieci teletechnicznej i istniejącego oświetlenia oraz niezbędną wycinkę i zastępcze nasadzenia drzew.

Zadanie zakłada także budowę kanalizacji deszczowej od skrzyżowania ul. Siewnej i Piaskowej do wylotu do Strugi Wołkowskiej przy ul. Zielonej w Redlicy (z przebudową rowów). Przebudowa rowów i budowa odcinka kanalizacji deszczowej jest pierwszym etapem budowy kanalizacji deszczowej mającej służyć do odwodnienia tej części Wołczkowa.

W pierwszej kolejności przebudowano rów melioracyjny do Strugi Wołczkowskiej. Teraz ruszyły roboty drogowe na ulicy Piaskowej. W pierwszej kolejności wykonawca modernizuje odcinek od skrzyżowania z ulicami Siewną i Łanową do skrzyżowania z ul. Agawy.

"Przepraszamy za wszelkie utrudnienia w komunikacji drogowej oraz inne niedogodności w obszarze prowadzonej inwestycji. Właścicieli posesji zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, prosimy o wyrozumiałość dla uciążliwości powstałych w procesie budowlanym. Zwracamy się także do kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe" - apeluje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji.

Wykonawcą prac jest firma MDB Sp z o.o. ze Szczecina. Koszt inwestycji wyniesie prawie 13,5 mln złotych. Gmina Dobra pozyskała 2.029.323 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace budowlane powinny się zakończyć do 26 sierpnia 2023 r.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama