Zaloguj się | Rejestracja

Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - foto

poniedziałek, 27 marca 2023 r., godz. 09:29  |  Wersja do druku

W sobotę, 25 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie po raz piąty odbył się Otwarty Puchar Polski PTT w Tańcu Towarzyskim oraz Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Dobra. W turnieju wzięły udział pary taneczne z całej Europy.Już po raz piąty nawierzchnia sali sportowej przy szkole podstawowej w Mierzynie zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym swoje umiejętności prezentowały pary taneczne z całej Europy. Tancerzy oceniała międzynarodowa komisja sędziowska.

Turniej podzielony był na kilka bloków. Tancerze rywalizowali na profesjonalnym parkiecie, który zamienił mierzyńską salę gimnastyczną w piękną arenę taneczną. Wokół parkietu, na trybunach hali i dostawionych stolikach doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Żywiołowo dopingowały nawet te osoby, które na co dzień nie mają żadnej styczności z walcem angielskim, foxtrotem, quickstepem, rumbą i paso doble.

Pary mogły rywalizować w następujących kategoriach:

Open: U10, U12, U14, U16, U19, U21, Dorośli - ST & LA
Senior: 1, 2, 3 - ST & LA
Dorośli Rising Stars - ST & LA
Solo: U12, U16 - ST & LA
Premium: 12-13 G, 14-15 E, 14-15 D, pow. 15 F, pow15 E, pow.15 B

Zawodnicy, od tych najmłodszych dopiero zaczynających swoją taneczną przygodę po dorosłych profesjonalistów, popisywali się wspaniałymi umiejętnościami. Wszystko to w rytm pięknych melodii, które podczas gali finałowej wykonywane były na żywo przez orkiestrę. Wieczorny pokaz uroczyście otworzyła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Podczas gali wystąpiły też dzieci z ośrodka "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które zatańczyły w parach z profesjonalnymi tancerzami z Klubu Tańca Towarzyskiego "Danceclub". Publiczność nagrodziła występ wielkimi brawami.

Organizatorami wydarzenia byli Klub Tańca Towarzyskiego "Danceclub", Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Taneczne, Polskie Towarzystwo Taneczne Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego oraz Gmina Dobra. Współorganizatorem turnieju była Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego tanecznego wydarzenia.

Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - zobacz wideo:


Występ dzieci z ośrodka "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - zobacz wideo:


Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - 25 marca 2023 r.:Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama