Zaloguj się | Rejestracja

Komputery dla dzieci i młodzieży z gminy Dobra

wtorek, 14 marca 2023 r., godz. 08:09  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 13 marca o godz. 14:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu komputerowego dla dzieci i młodzieży z gminy Dobra. Laptopy, komputery stacjonarne, tablety i routery pochodzą z projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".W uroczystości wzięli udział m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Skarbnik Gminy Dobra Jolanta Jankowska, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, przedstawiciele Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Dobrej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, a także rodzice i dzieci.

W pierwszej kolejności sprzęt komputerowy trafił do dzieci i młodzieży mieszkającej w Dobrej i Grzepnicy. Dzieci z pozostałych miejscowości otrzymają sprzęt komputerowy w następujących terminach:

Wtorek, 14 marca w godz. 13-15 w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach przy ul. Daniela 18 - uczniowie mieszkający w Dołujach, Skarbimierzycach, Kościnie, Wąwelnicy i Redlicy.

Środa, 15 marca w godz. 12-15 w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie przy ul. Kolorowej 27 - uczniowie mieszkający w Mierzynie.

Czwartek, 16 marca w godz. 12-15 w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu przy ul. Górnej 3 - uczniowie mieszkający w Bezrzeczu i Wołczkowie.

Piątek, 17 marca w godz. 12-14:30 w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach, Rzędziny 6 - uczniowie mieszkający w Rzędzinach, Buku, Łęgach i Stolcu.

Łącznie do dzieci i młodzieży z gminy Dobra trafi 119 laptopów, 21 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i kamerami internetowymi, 7 tabletów i 8 routerów z możliwością połączenia z Internetem za pośrednictwem kart SIM.

Podczas odbioru rodzice, opiekunowie prawni i pełnoletni uczniowie będą zobowiązani okazać ważny dowód osobisty. Każda z osób, która będzie odbierała sprzęt komputerowy, zobowiązana będzie do podpisania umowy nieodpłatnego przekazania sprzętu komputerowego oraz protokołu odbioru sprzętu. Umowy podpisują, w przypadku ucznia, który ukończył 18 lat - uczeń osobiście, a w przypadku niepełnoletniego ucznia - osoba (rodzic lub opiekun prawny), która składała oświadczenie będące podstawą ubiegania się o sprzęt.

Osobą wskazaną do kontaktu w sprawie odbioru sprzętu jest p. Helena Tomaszewska tel. 91 311 37 38 wew. 203.

Celem programu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym" było wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz do Internetu. W ramach projektu popegeerowskie gminy mogły zdobyć dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego z niezbędnymi akcesoriami i oprogramowaniem. Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama