Zaloguj się | Rejestracja

Mieszkańcy gminy Dobra wspierają Ukrainę

piątek, 24 lutego 2023 r., godz. 10:14  |  Wersja do druku

Mija rok od napaści Rosji na Ukrainę. Przed wojną uciekło ponad 10 mln osób. Część z nich znalazła schronienie w naszym regionie. Mieszkańcy gminy Dobra aktywnie włączyli się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom organizując zbiórki, warsztaty, kiermasze i spotkania integracyjne.Od początku wybuchu wojny w całej gminie Dobra prowadzone były zbiórki potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy. Zbierały prywatne osoby, stowarzyszenia, szkoły. Zbiórkę darów dla Ukrainy prowadziła też Gmina Dobra razem z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrej.

Zbiórki to jednak nie wszystko. Ważna była integracja z naszymi wschodnimi sąsiadami, którzy uciekli przed wojną. Dlatego organizowane były warsztaty, kiermasze, festyny, spotkania integracyjne, a nawet sportowe wydarzenia w przygotowanie których zaangażowały się osoby i stowarzyszenia działające na terenie gminy Dobra.

Zdjęcia z wydarzeń organizowanych dla mieszkańców Ukrainy

"Drodzy Mieszkańcy, pragnę z całego serca podziękować Wam za ogromną pomoc, której udzielaliście i nadal udzielacie uchodźcom z Ukrainy przyjmując ich do swoich domów, przekazując im najpotrzebniejsze rzeczy. Otworzyliście swoje wielkie serca i drzwi domów oraz zaangażowaliście się w organizację działań pomocowych. Sprawna i skuteczna pomoc uchodźcom to zasługa milionów Polaków, w tym również mieszkańców naszej gminy. Dziękuję za Wasz trud, poświęcenie i codzienną, wytrwałą pracę na rzecz narodu ukraińskiego, który teraz tak bardzo potrzebuje naszej pomocy i wsparcia" - dziękuje mieszkańcom gminy Wójt Teresa Dera.

24 lutego 2022 r. Rosja napadła na Ukrainę. Rosjanie w ciągu kilku dni planowali zająć Kijów i złamać Ukraińców. Nie udało im się to. Ukraińskie wojsko wyparło agresora spod stolicy i z dużej części zajętego terytorium, a obecnie skutecznie broni się przed kolejną rosyjską ofensywą na wschodzie i południu kraju. Agresja i zbrodnie wojenne Rosjan przyniosły śmierć tysięcy ukraińskich cywilów.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama