Zaloguj się | Rejestracja

Nabór do GPR OSP Wołczkowo

czwartek, 23 lutego 2023 r., godz. 16:54  |  Wersja do druku

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo ogłosiła nabór do swojego zespołu. Wystarczy, że masz psa w wieku od 2 miesięcy do 5 lat, który uwielbia zabawę z człowiekiem, chcesz pomagać innym, interesujesz się poszukiwaniem osób zaginionych, masz trochę wolnego czasu i uwielbiasz pracę zespołową.Każdy kandydat może zgłosić się na nabór po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (nr tel. 730-797-206) lub e-mailowym i po wypełnienie ankiety - kliknij tutaj. Kandydat powinien być pełnoletni, zdrowy, w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz mieć własny transport. Treningi odbywają się w miejscach, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona (lasy, łąki, okolice Szczecina).

Pies powinien chętnie dążyć do kontaktu z człowiekiem, być zdrowy, chętny do zabaw, niebojaźliwy, nieagresywny, bez lęków względem ludzi.

Treningi przewodników psów odbywają się minimum raz w tygodniu w terenie (najczęściej w czwartek) i trwają od 2 do 4 godzin. Co dwa tygodnie odbywają się też wykłady lub ćwiczenia techniczne z planistyki, nawigacji i obsługi sprzętu. W najgorętszym okresie działań (sezonowo) przewodnik poświęca nawet do 5 dni w tygodniu na poszukiwania, szkolenie psa, wyjazdy i zajęcia dodatkowe. Przewodnik musi być zaangażowany w wielu dziedzinach, czyli kluczowym kryterium przyjęcia jest czas, który można poświęcić.

Dodatkowe aktywności to: zajęcia z dziećmi w szkołach, przedszkolach, udział w pokazach, festynach, zajęcia on-line np. z planistyki, koordynowanie zadań zleconych przez koordynatorów, akcje poszukiwawcze (różne terminy).

Przygoda z ratownictwem rozpoczyna się po rozmowie kwalifikacyjnej przewodnika i testach wstępnych psa - jeśli przewodnik i pies są rokujący zostają przyjęci na okres próbny (od 2 do 12 miesięcy). Po okresie próbnym, trwającym do 12 miesięcy, przewodnik i pies otrzymują wskazania lub przeciwwskazania do rozpoczęcia stażu kandydackiego. Staż kończy się w dniu zdania egzaminu państwowego klasy I KG PSP. GPR OSP Wołczkowo zastrzega sobie możliwość wcześniejszego rozwiązania współpracy z kandydatem, jeśli zaistnieją ku temu okoliczności.

Zajęcia są prowadzone nieodpłatnie. Każdy we własnym zakresie zakupuje podstawowy sprzęt: miski, piłki, plecak itp. Sprzęt potrzebny do trenowania to ten, który już posiadamy w domu, np. kalosze, polar, buty, plecak. Jeśli ktoś chciałby kupić drogi sprzęt, to jest to jego indywidualna sprawa. Jeśli sprzęt jest sponsorowany to przydział przedmiotów, ubrań, szkoleń jest zależny od kilku czynników: stażu pracy, zaangażowania, charakteru, osiągnięć w pracy. Pierwszeństwo mają przewodnicy z większym stażem pracy i najbardziej zaangażowani.

Przeczytaj jak dołączyć do zespołu GPR OSP Wołczkowo

"To pasja, która wymaga wiedzy, współpracy, chęci, ludzkich dłoni. W cieniu sukcesu każdego psa i przewodnika, ratownika stoją inni ludzie. Silni jesteśmy tylko jako zespół. Jako zespół wchodzimy do działań i jako zespół wychodzimy z działań" - mówią ratownicy z GPR OSP Wołczkowo.

Nabór do GPR OSP Wołczkowo potrwa do 15 marca 2023 r.

Źródło: GPR OSP Wołczkowo

Nabór przewodników psów do GPR OSP Wołczkowo:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama