Zaloguj się | Rejestracja

Ruszyła rozbudowa ul. Szafera w Szczecinie

czwartek, 23 lutego 2023 r., godz. 11:09  |  Wersja do druku

Rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z rozbudową części torowej i drogowej ulicy Szafera. Nowa trasa będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy włączeniem w ul. Sosabowskiego. Inwestycja zmieni komunikację w rejonie ul. Szerokiej, w tym dojazd do Bezrzecza.Nowa droga będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy włączeniem w ul. Sosabowskiego/Taczaka. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa wraz z torowiskiem, ścieżką rowerową i chodnikami. Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, w tym dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego. Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera. Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się 21 lutego. Na okres ok. 2 tygodni zamknięto rejon pętli Krzekowo, czyli część ul. Żołnierskiej i Klonowica oraz wjazd z ronda w ciągu ul. Szerokiej. Utrzymano ruch komunikacji tramwajowej i autobusowej.

"Nowa inwestycja da nam ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego" - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Konsorcjum firm TORMEL Sp. z o.o. i STANLED I Sp. z o.o. ma dwa lata na zrealizowanie tego zadania. Wartość kontraktu to 101.781.430,46 złotych.

Źródło: wiadomosci.szczecin.eu

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama