Zaloguj się | Rejestracja

Podsumowanie programu przeciwdziałania nadwadze

środa, 15 lutego 2023 r., godz. 17:15  |  Wersja do druku

Zakończył się powiatowy program przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat. Programem objęto 315 dzieci uczęszczających do szkół na terenie powiatu polickiego.Powiatowy program przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat współfinansowany był ze środków finansowych pochodzących z Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatu Polickiego, Gminy Dobra, Gminy Kołbaskowo oraz Gminy Nowe Warpno. Projekt trwał od 25 kwietnia do 31 grudnia 2022 r. i objął 8-letnich uczniów uczęszczających do szkół w powiecie polickim.

Głównym celem programu były poprawa stanu zdrowia poprzez przeprowadzenie kompleksowej interwencji edukacyjno-zdrowotnej u dzieci z nadwagą i otyłością oraz stworzenie w środowisku szkolnym warunków sprzyjających właściwym nawykom żywieniowym oraz aktywności fizycznej, jako elementów utrzymania i poprawy zdrowia.

Podczas trwania projektu przeprowadzono kompleksowe badania przesiewowe w populacji 8-latków z terenu powiatu. Programem objęto łącznie 315 dzieci, z czego 224 dzieci zostało przebadanych z uwagi na uzyskane zgody rodziców. Przeprowadzono interwencję edukacyjno-zdrowotną u 22 dzieci ze stwierdzoną nadwagą i otyłością (u 31 dzieci stwierdzono nadwagę lub otyłość, jednak tylko 22 zgłosiło się z rodzicami do interwencji specjalistycznej - do 31 grudnia 2022 r. odbyły się pierwsze wizyty dzieci z lekarzem pediatrą i z dietetykiem). Poszerzono również stan wiedzy na temat prozdrowotnego stylu życia u dzieci i ich rodziców.

Wykonawcą programu był Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Na realizację programu wydano ok. 66 tys. złotych.

Źródło: Mateusz Frąckowiak, Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama