Zaloguj się | Rejestracja

Dokumentacja projektowa szkoły w Dołujach - oferty

poniedziałek, 13 lutego 2023 r., godz. 14:55  |  Wersja do druku

Cztery firmy zainteresowane są wykonaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy nowej szkoły w Dołujach. Otwarto oferty złożone w przetargu ogłoszonym przez Gminę Dobra.W listopadzie 2020 r. Gmina Dobra zawarła umowę z Pracownią Projektową ATK na opracowanie koncepcji w zakresie zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu kubaturowego w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa nowego budynku szkoły podstawowej w Dołujach na dz. nr 195/2". Na podstawie umowy pracownia przygotowała koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowego budynku szkoły, która zawiera m.in. zagospodarowanie terenu, rzuty budynków i wizualizacje.

We wrześniu 2021 r. koncepcja została przedstawiona Radzie Sołeckiej w Dołujach, a następnie została zaprezentowana podczas sesji Rady Gminy Dobra. Koncepcja nowego budynku szkoły spodobała się radnym i mieszkańcom miejscowości.

W sierpniu 2022 r. Gmina Dobra ogłosiła pierwszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z zagospodarowaniem terenu z infrastrukturę terenową i jego uzbrojeniem nadziemnym i podziemnym. Przetarg został unieważniony i w styczniu 2023 r. gmina ogłosiła kolejny. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, nadzór autorski nad realizacja robót budowlanych oraz wykonanie projektu aranżacji wnętrz. Podstawę wykonania dokumentacji jest zatwierdzona koncepcja.

Firmy mogły zgłaszać swoje oferty do 6 lutego 2023 r. Po tym terminie otwarto dokumenty złożone w przetargu. Wykonaniem dokumentacji zainteresowane są cztery firmy:

Architektura Plus Design Studio z Wrocławia - 414.500 zł
MD Polska sp. z o. o. ze Szczecina - 465.924 zł
Panta Rhei Projekt Sp. z o.o. z Poznania - 467.400 zł
ABK-Projekt z Zielonej Góry - 599.196,96 zł

Termin realizacji zamówienia wynosi 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Obecnie urzędnicy analizują złożone oferty.

Nowy budynek szkoły podstawowej w Dołujach będzie się mieścił na działce inwestycyjnej o powierzchni 13.598 m², zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piękną, Jaguara, Wilczą i Sobolową. Jednocześnie będzie mogło w nim przebywać 350 dzieci.

"Zgodnie z wieloletnim planem finansowym realizujemy kolejne inwestycje dla mieszkańców naszej gminy. Po budowie i rozbudowie szkół w Mierzynie, Dobrej i Bezrzeczu, a także budowie nowoczesnego przedszkola w Mierzynie, przyszedł czas na Dołuje. Od momentu kiedy zostałam wójtem zawsze przykładałam największą wagę do inwestycji związanych z naszym najmłodszym pokoleniem. To nasza przyszłość, dlatego budujemy i modernizujemy szkoły, inwestujemy w tereny rekreacyjne" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole podstawowej w Rzędzinach. Ruszyły też przygotowania do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu. Pod koniec października 2020 r. Gmina Dobra zawarła umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu. Dokumentacja jest już gotowa. Placówka oświatowa powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2023 r. gmina otrzyma na ten cel 37.304.200 zł, w tym subwencja oświatowa 28.051.450 zł, a inne dotacje i wpływy 9.252.750 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, zaplanowano w kwocie 51.928.196 zł, w tym 1.805.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Koncepcja nowego budynku szkoły w Dołujach:
Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama