Zaloguj się | Rejestracja

Organizacja ruchu na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu

niedziela, 12 lutego 2023 r., godz. 19:55  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 13 lutego wykonawca przebudowy ul. Koralowej i Górnej w Bezrzeczu rozpocznie prace związane z budową ronda u zbiegu ulic Szkolnej i Górnej. W tym dniu nastąpi zmiana organizacji ruchu.W związku z budową ronda przy szkole podstawowej w Bezrzeczu zamknięty dla ruchu (z wyłączeniem komunikacji miejskiej i służb) zostanie wlot w ul. Szkolną ze skrzyżowania ul. Górnej i Koralowej, a ruch na tym odcinku odbywać się będzie wahadłowo od odcinku ul. Koralowa - "rondo". Dodatkowo w początkowych dniach wykonawca wspomagać się będzie ręcznym kierowaniem ruchu.

Autobus linii 222 pozostaje na swojej dotychczasowej trasie. Autobusy pojadą z ul. Koralowej bezpośrednio w ul. Szkolną z pominięciem przystanku "Bezrzecze Koralowa" dla autobusów jadących w kierunku Kościna, który zostanie wyłączony z obsługi pasażerskiej. Najbliższy przystanek dla tej linii znajduje się na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i ul. Wilanowskiej. Przystanek "Bezrzecze Koralowa" dla autobusów linii 225, 227, 527, 535 jadących w kierunku Wołczkowa zostanie przeniesiony na ul. Górną przy posesji nr 6.

Wykonawca będzie dokładał wszelkich starań, aby prace ziemne, czyli te związane z głębokimi wykopami zostały zakończone do 24 lutego 2023 r.

"­Przed nami sporo pracy i wyzwań. Będziemy się sukcesywnie przesuwać z robotami sieciowymi w kierunku pętli autobusowej. Na wiosnę czekają nas kolejne roboty związane z budową nawierzchni asfaltowych, a potem budowa chodników, zjazdów, nowej pętli autobusowej i parkingów. W dalszej kolejności planujemy również realizację oznakowania pionowego i poziomego, montaż wiat przystankowych i barierek przy szkole" - wyjaśnia Dawid Owczarczyk, kierownik budowy Eurovia Polska S. A.

Na ulicy Miodowej wykonano już wszystkie roboty branży sanitarnej oraz konstrukcję jezdni. Na połowie odcinka wbudowano również warstwę wiążącą. Na końcu ulicy Miodowej budowany jest zbiornik na wody opadowe z ulicy Górnej. Zakończono tam roboty ziemne i te związane z kanalizacją deszczową. Obecnie trwają prace brukarskie polegające na umocnieniu dna i skarp płytami ażurowymi.

Przebudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu kosztować będzie 12,99 mln złotych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8,55 mln zł oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4,3 mln zł. Dodatkowo dzięki współpracy pomiędzy samorządami, wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra. Pozostała część środków finansowych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

Prace budowlane zakładają przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem (przed skrzyżowaniem ulic Koralowej z Zaściankową) do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej. Przebudowana zostanie konstrukcja jezdni, obustronne chodniki i skrzyżowania z poszczególnymi ulicami. Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną powstanie mini rondo. Po obu stronach jezdni zaprojektowano pasy rowerowe o szerokości 1,5 m.

Przebudowana zostanie też pętla autobusowa w rejonie ul. Parkowej. Wjazd na pętlę odbywać się będzie za pomocą istniejącej drogi, która zostanie poszerzona do szerokości 7,0 m. W środku pętli zaprojektowano 21 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych oraz jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną przystanki autobusowe.

Odwodnienie drogi odbywać się będzie za pomocą projektowanych wpustów ulicznych oraz odwodnienia liniowego, częściowo do przebudowywanej kanalizacji deszczowej oraz częściowo do nowoprojektowanych kolektorów. W ciągu ulicy Miodowej powstanie nowa droga do istniejącego zbiornika retencyjnego i do rowerowego placu zabaw.

W zakres całej inwestycji wchodzą:
- przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej,
- przebudowa istniejących skrzyżowań,
- budowa i przebudowa chodników,
- budowa pasów rowerowych,
- budowa przystanków autobusowych,
- budowa pętli autobusowej,
- budowa miejsc postojowych i jezdni manewrowych,
- wykonanie oznakowania poziomego,
- wykonanie oznakowania pionowego,
- remont lub przebudowa istniejących zjazdów,
- budowa nowych zjazdów,
- wycinka kolidujących drzew i krzewów,
- budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do zbiornika retencyjno-infiltrującego wg odrębnego opracowania branżowego,
- usunięcie kolizji z istniejącym oświetleniem ulicznym wg odrębnego opracowania branżowego,
- usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą wodociągową, telekomunikacyjną, energetyczną, sanitarną, deszczową wg odrębnego opracowania branżowego.

Rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej ma na celu poprawę stanu nawierzchni drogi, poprawę bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Projekt inwestycji powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie.

Na chwilę obecną prace budowlane przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Inwestycja powinna się zakończyć do 31 grudnia 2023 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama