Zaloguj się | Rejestracja

Koła LZS z gminy Dobra podsumowały 2022 rok

środa, 08 lutego 2023 r., godz. 16:05  |  Wersja do druku

Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych podsumowało działalność w 2022 roku. W spotkaniu, które odbyło się 3 lutego w klubie w Bezrzeczu, wzięli udział przedstawiciele poszczególnych kół LZS z gminy Dobra.Przewodniczący GZ LZS Andrzej Grochowski przedstawił sprawozdanie z działalności za 2022 rok, w którym podkreślił rozwój stowarzyszenia. Podstawowym celem GZ LZS jest wszechstronne krzewienie kultury fizycznej i turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem problemów środowiska wiejskiego, dzieci, młodzieży i dorosłych. Cel ten jest realizowany w oparciu o pomoc organów samorządowych oraz współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi instytucjami i organizacjami. Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej realizuje to zadanie za pośrednictwem 9 kół LZS: w Bezrzeczu, Buku, Dobrej, Dołujach, Łęgach, Skarbimierzycach, Stolcu i Wołczkowie oraz LKT-S w Mierzynie, zrzeszających łącznie 353 członków.

Pomimo panujących obostrzeń związanych z pandemią, koła LZS w gminie Dobra zorganizowały 97 imprez i wydarzeń oraz 119 zajęć cyklicznych, takich jak zajęcia na Orliku, nordic-walking, Aktywny Senior, biegi przełajowe czy morsowanie.

"Staraliśmy się przy realizacji imprez uwzględniać potrzeby środowiska, bazę sportową oraz możliwości organizacyjne przez poszczególne koła. W ramach naszej działalności prowadziliśmy popularyzację kultury fizycznej i turystyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dużą popularnością cieszyły się biegi przełajowe, cotygodniowe zajęcia sportowe na Orliku, a w okresie zimowym morsowanie. Nasze działania kierowaliśmy przede wszystkim do mieszkańców gminy Dobra, ale braliśmy również udział w imprezach o zasięgu wojewódzkim organizowanych przez ZZ LZS i inne podmioty" - mówi Andrzej Grochowski.

Członkowie GZ LZS w Dobrej brali udział m.in. w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach, Wojewódzkich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS w Pyrzycach, gdzie reprezentacja z naszej gminy zajęła historyczne 3. miejsce i Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego LZS w siatkówce, które wygrał klub LZS Dobra.

"Łącznie przepracowaliśmy społecznie przy organizacji i przeprowadzeniu imprez ponad 2200 godzin. Najbardziej aktywnymi były koła LZS Dobra, LZS Bezrzecze i LKT-S Podróżnicy. Dziękuję wszystkim członkom i wolontariuszom za działalność w trudnym 2022 roku" - podziękował przewodniczący GZ LZS w Dobrej.

Źródło: GZ LZS W Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama