Zaloguj się | Rejestracja

Informacje o awariach i wstrzymaniu wody w telefonie

wtorek, 07 lutego 2023 r., godz. 14:09  |  Wersja do druku

Dzięki współpracy Gminy Dobra oraz Wodociągów Zachodniopomorskich rozszerzono funkcjonalność aplikacji BLISKO, która do tej pory informowała m.in. o aktualnym harmonogramie odbioru śmieci. Teraz za pomocą aplikacji dowiemy się o awariach i planowanym wstrzymaniu dostaw wody na terenie gminy.Aplikacja BLISKO została stworzona po to, aby mieszkańcy mogli na bieżąco otrzymywać lokalne informacje od nadawców, takich jak urzędy gmin i miast, dostawcy prądu, wody czy internetu, bibliotek, domów kultury, lokalnych klubów sportowych, służb porządkowych np. straży pożarnej, policji i innych podmiotów, których podstawą działalności jest użyteczność publiczna.

W aplikacji należy wpisać swoją lub inną interesującą miejscowość. Aplikacja BLISKO zaproponuje nadawców z tego obszaru, a użytkownik będzie miał możliwość zadecydowania, z jakich serwisów tematycznych będzie otrzymywać informacje.

Jednym z bardziej przydatnych modułów jest gospodarka odpadami. Znajdziemy tam informacje o harmonogramie wywozu odpadów w gminie Dobra i dowiemy się do jakiego pojemnika wyrzucić określone śmieci.

Dzięki współpracy Gminy Dobra oraz Wodociągów Zachodniopomorskich rozszerzono funkcjonalność aplikacji BLISKO, która do tej pory informowała m.in. o aktualnym harmonogramie odbioru śmieci. Teraz za pomocą aplikacji dowiemy się o awariach i planowanym wstrzymaniu dostaw wody na terenie gminy.

"Mamy nadzieję, że nowa funkcjonalność systemu będzie użyteczna dla Państwa. Niezależnie od wprowadzonych zmian w aplikacji, zarówno wodociągi jak i gmina nadal będą informowały o planowanych przerwach w dostawie wody na dotychczasowych zasadach tj. min. na swoich stronach internetowych" - informują urzędnicy.

Aby korzystać z bezpłatnej aplikacji BLISKO należy:
1. Pobrać aplikację odpowiednią dla platformy telefonu - przejdź na stronę Google Play lub na stronę App Store
2. Aktywować aplikację na swoim telefonie.
3. Wybrać serwis informacyjny (grupę), z której chce się otrzymywać wiadomości. Można rejestrować się w dowolnej liczbie grup.

Po wpisaniu w aplikacji BLISKO nazwy interesującej nas miejscowości, aplikacja wyświetli aktywnych nadawców z tego obszaru. Użytkownicy sami będą mogli zdecydować, z jakich serwisów tematycznych będą chcieli korzystać.

Przykładowe informacje przekazywane przez aplikację:
- lokalne imprezy kulturalno-rozrywkowe,
- zaproszenia na wydarzenia sportowe,
- informacje o nowych udogodnieniach dla mieszkańców,
- profilaktyczne akcje prozdrowotne,
- lokalne utrudnienia np. blokady dróg,
- niebezpieczne zjawiska pogodowe,
- alarmy i ostrzeżenia,
- terminy wywozu śmieci,
- przypomnienia urzędowe,
- zmiany w transporcie publicznym,
- zapowiedzi o lokalnych konkursach i wszelkich akcjach społecznych,
i wiele innych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama