Zaloguj się | Rejestracja

Zakończono naprawę boiska na Mierzyniance

poniedziałek, 23 stycznia 2023 r., godz. 12:37  |  Wersja do druku

Zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni boiska na terenie rekreacyjnym Mierzynianka. W tym tygodniu rozpocznie się odbiór inwestycji, która zdobyła dofinansowanie w kwocie 161 tys. zł w ramach konkursu "Sportowo Kulturalnie Lokalnie" ogłoszonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.W listopadzie 2022 r. rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni boiska do piłki nożnej o wymiarach 50x30 metrów na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ul. Nasiennej w Mierzynie. Najpierw zdemontowano bramki i starą, zniszczoną nawierzchnię, następnie wyrównano podbudowę, a później zamontowano nową nawierzchnię z trawy syntetycznej o przeznaczeniu piłkarskim. Prace na zlecenie Gminy Dobra zrealizowała spółka Solid-Stet ze Szczecina.

Na czas prowadzonych prac boisko zostało wyłączone z użytkowania. W tym tygodniu rozpocznie się odbiór inwestycji, a po jego zakończeniu boisko znowu będzie dostępne dla mieszkańców.

Gmina Dobra złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu "Sportowo Kulturalnie Lokalnie" ogłoszonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. W trakcie 1. etapu konkursu zgłoszonych zostało 540 wniosków z całej Polski o dotację w wysokości od 50.000 do 200.000 zł. Na podstawie oceny merytorycznej wykonanej przez zespół ekspertów Zarząd Fundacji LOTTO wybrał 80 zgłoszeń, które zakwalifikowały się do 2. etapu. Wśród wyróżnionych 5 wniosków z terenu woj. zachodniopomorskiego znalazł się wniosek złożony przez naszą gminę.

Dzięki głosom mieszkańców Mierzyna i gminy Dobra mierzyński projekt znalazł się wśród 27 inwestycji, które zdobyły dofinansowanie. Na początku grudnia 2022 r. Jerzy Trędowicz z Urzędu Gminy Dobra odebrał czek w wysokości 161.071 zł na wymianę nawierzchni boiska na Mierzyniance. Koszt inwestycji wyniósł finalnie 297.751 złotych.

Wymiana nawierzchni boiska na Mierzyniance to jeden z 6 wygranych projektów inwestycyjnych Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2022. Na projekt oddano 313 głosów.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama