Zaloguj się | Rejestracja

Spotkanie informacyjne nt. rządowych programów

środa, 18 stycznia 2023 r., godz. 12:39  |  Wersja do druku

W piątek, 13 stycznia w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło się spotkanie informacyjne połączone z warsztatami na temat Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Gminy Dobra.W spotkaniu zainicjowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego wzięli udział m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach, gmin Powiatu Polickiego, w tym Gminy Dobra oraz Miasta Szczecin i Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest również poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Tylko w 2022 roku Gmina Dobra pozyskała ok. 12 mln złotych dofinansowania zewnętrznego na budowę dróg: 5 mln zł na realizację drugiego etapu budowy dróg na osiedlu Sportowym w Dobrej, 3 mln zł na przebudowę ul. Zgodnej w Mierzynie i po 2 mln zł na modernizacją ulicy Piaskowej w Wołczkowie oraz budowę ulic Azaliowej i Perłowej w Bezrzeczu. Gmina pozyskała też 5 mln zł na budowę kolejnego zbiornika retencyjnego wraz z odprowadzeniem wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowej i Mierzyńskej w Mierzynie.

Źródło: Mateusz Frąckowiak, Starostwo Powiatowe w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama