Zaloguj się | Rejestracja

Ponad 2 miliony zł na inicjatywy z Programu Społecznik

czwartek, 12 stycznia 2023 r., godz. 11:42  |  Wersja do druku

Poznaliśmy pierwsze inicjatywy, które w tym roku będą realizowane ze wsparciem Programu Społecznik. Do organizacji pozarządowych i współpracujących z nimi grup nieformalnych trafi ponad 2 mln zł, a przed mieszkankami i mieszkańcami Pomorza Zachodniego szansa na uczestnictwo w ponad 400 projektach. Wśród nich są również projekty złożone przez organizacje z gminy Dobra.Dzięki przyznawanym od 2017 roku dotacjom udało się w województwie zachodniopomorskim zrealizować blisko 3,5 tysiące inicjatyw. Wachlarz działań realizowanych przez Społeczniczki i Społeczników jest szeroki. Dofinansowane są integracyjne spotkania, osiedlowe pikniki, zawody sportowe, turnieje gier planszowych, czy akcje promujące badania profilaktyczne. Podobnie będzie i w tym roku.

W środę, 11 stycznia 2023 r. Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. opublikowała listy rankingowe z dofinansowanymi projektami (nabór prowadzony był w październiku). Maksymalna wartość dotacji wynosiła 5 tys. zł.

Wśród dofinansowanych projektów są również inicjatywy złożone przez organizacje z gminy Dobra:

- "Wszystkie dzieci nasze są" - Koło Gospodyń Wiejskich Wołczkowo,
- "Polsko-Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy" - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn
- "9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy" - Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra
- "Polsko-Ukraiński Festiwal Sztuki" - Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy - Fundacja

"Cieszę się, że Program Społecznik zagościł na dobre na Pomorzu Zachodnim. To program, który buduje relacje społeczne. Przed nami kolejny rok i świetnie zapowiadające się pomysły Społeczniczek i Społeczników, które będziemy mogli dofinansować" - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wybrane projekty będą realizowane od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. W programie wskazano pięć obszarów (subregionów), by organizacje pozarządowe z mniejszych miejscowości miały takie same szanse na zdobycie grantu jak te z większych ośrodków.

"Zapewniamy wszystkim organizacjom równy i sprawiedliwy dostęp do środków oferowanych w programie" - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Każdy z subregionów miał możliwość realizacji minimum 82 inicjatyw. Wśród dofinansowanych projektów są warsztaty ekologiczne, turnieje sportowe, rajdy rowerowe, wspólne morsowanie czy polsko-ukraińskie spotkania integracyjne. Powstawać będą zakątki dla owadów czy ekologiczne ogrody. Zaplanowano też dyskusyjne spotkania, promocję idei jadłodzielni i zero waste, przegląd kina klimatycznego czy działania dla młodzieży.

Operatorem Programu Społecznik jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Koordynacją Programu Społecznik 2022 – 2024 zajmuje się Biuro ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama