Zaloguj się | Rejestracja

MZAZ w Dobrej - przekazanie nieruchomości

wtorek, 10 stycznia 2023 r., godz. 19:21  |  Wersja do druku

W połowie grudnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała umowę z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie dotyczącą oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości, na której znajduje się Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej w Dobrej.14 grudnia 2022 r. przed notariuszem Grzegorzem Osińskim Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała umowę z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie dotyczącą oddania w użytkowanie wieczyste działki nr 1517/517 w Dobrej. Na terenie nieruchomości znajduje się Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej.

Nieruchomość została oddana w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat tj. do dnia 14 grudnia 2121 r. Przekazanie nieruchomości pozwoli na dalszy rozwój i inwestycje na terenie MZAZ.

Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej w Dobrej to jeden z najnowocześniejszych i największych w Polsce obiektów służących rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. To miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami integrują się, spełniają się, a przede wszystkim czują się potrzebne. Zakład w Dobrej rozpoczął działalność w 2013 roku. Zatrudnia 175 osób z niepełnosprawnością, w tym 105 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności i 70 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

W województwie zachodniopomorskim działa dziesięć Zakładów Aktywności Zawodowej, dając zatrudnienie 708 osobom z niepełnosprawnością. Każda z placówek specjalizuje się w innej dziedzinie, oferując szeroki wachlarz usług. To nie tylko gastronomia i pielęgnacja terenów zielonych, ale też profesjonalne usługi pralnicze, renowacja mebli, prowadzenie ekologicznego gospodarstwa rolnego czy myjnia samochodowej. 
 
Zakłady Aktywności Zawodowej oprócz zatrudnienia, oferują osobom z niepełnosprawnością rehabilitację społeczną i zawodową. Koszt działania dziesięciu ZAZ-ów w 2023 r. oszacowano na ok. 70 mln zł. Na bieżącą działalność otrzymają ok. 28 mln zł. Na tę kwotę składają się środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będące w dyspozycji marszałka oraz z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego (6.437.985 zł). Z tego źródła w czwartek, 5 stycznia 2023 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zawarł umowy o dofinansowanie kosztów bieżącej działalności. Dokumenty podpisali przedstawiciele ZAZ w Dobrej i w Goleniowie. Placówka w Dobrej otrzyma dotację celową w wysokości 1,3 mln zł. 
 
"Najważniejsi są niepełnosprawni pracownicy, to jest ich miejsce życia, pracy i rozwoju. Zrobimy wszystko, żeby mimo zawirowań rynkowych zachować stabilność. Stabilność zatrudnienia i produkcji" - mówi Katarzyna Michno, Sekretarz Zarządu Koła PSONI w Szczecinie.
 
Województwo Zachodniopomorskie przekaże również dofinansowanie kosztów działania MZAZ w Dobrej ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa w wysokości 5,45 mln zł.

Źródło: Wioletta Czarnota - Wydział ds. Komunalnych i Inwestycji UG Dobra, wzp.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama