Zaloguj się | Rejestracja

Orszak Trzech Króli w gminie Dobra

czwartek, 05 stycznia 2023 r., godz. 12:09  |  Wersja do druku

W piątek, 6 stycznia Parafia Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek oraz Gmina Dobra zapraszają mieszkańców na Orszak Trzech Króli. Zaplanowano wspólne przejście ul. Graniczną do GCKiB w Dobrej, jasełka, wspólne kolędowanie oraz konkursy dla dzieci.Święto Trzech Króli to potoczna nazwa chrześcijańskiego święta Objawienia Pańskiego (Epifanii). W Polsce obchodzimy je 6 stycznia i jest to dzień wolny od pracy. To jedno z najstarszych i najważniejszych uroczystości kościoła katolickiego. Na Wschodzie celebrowano je już w III wieku, wcześniej więc niż Boże Narodzenie. Sto lat później pojawiło się także na Zachodzie.

Symbolika święta związana jest z hołdem oddanym Jezusowi przez trzech Mędrców przybyłych ze Wschodu (Trzej Królowie) o imionach: Kacper, Melchior i Baltazar. Według Ewangelii św. Mateusza, na wieść o narodzinach Jezusa zjawili się oni w Betlejem, gdzie w ubogiej stajence odnaleźli niemowlę, które (według proroków) było bóstwem w ludzkiej postaci, przyszłym Zbawicielem (oczekiwanym Mesjaszem). Padli przed nim na kolana, oddając mu pokłon, po czym złożyli przywiezione dary: złoto, będące symbolem godności królewskiej, kadzidło - symbol godności kapłańskiej oraz mirrę - symbol wypełnienia proroctw i zapowiedź śmierci Zbawiciela.

Z okazji święta, w piątek, 6 stycznia Parafia Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek oraz Gmina Dobra zapraszają mieszkańców na Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14:00 Eucharystią w kościele w Dobrej. Następnie o godz. 15:00 orszak z udziałem Trzech Króli przejdzie ulicami Dobrej od kościoła do siedziby GCKiB w Dobrej.

"Zaplanowaliśmy dla mieszkańców jasełka, kolędowanie i konkursy dla dzieci. Zachęcamy również do przebrania się za mieszkańców Europy, Azji i Afryki z czasów narodzin Chrystusa" - mówi Zofia Ewa Hrynkiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Zapraszamy do udziału w jasełkach ulicznych i wspólnego kolędowania.

Orszak Trzech Króli w gminie Dobra - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama