Zaloguj się | Rejestracja

Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie

środa, 04 stycznia 2023 r., godz. 15:01  |  Wersja do druku

Nowy Rok dla miłośników turystyki rowerowej to tradycyjnie Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie. Była to już dziesiąta edycja wydarzenia zorganizowana przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.W Noworocznym Rajdzie Rowerowym nad jezioro Świdwie wzięło udział ok. 200 rowerzystów. Najmłodszą uczestniczką rajdu była 8-letnia Irenka. W wydarzeniu wzięli udział także Wicestarosta Powiatu Polickiego Joanna Napiwodzka oraz radni z gmin Dobra i Police.

Uczestnicy rajdu pokonali wspólnie 34 kilometry delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej. W Tanowie do grupy jadącej ze Szczecina dołączyła grupa policka prowadzona przez Grzegorza Ufniarza z Rowerowych Polic. Rajd odbył się na terenie trzech gmin: Szczecin, Police oraz Dobra.

Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie członkowie zarządu Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wznieśli symboliczny toast bezalkoholowym szampanem i złożyli wszystkim życzenia. Następnie przy ognisku rowerzyści rozmawiali o planach wycieczek i wypraw rowerowych na 2023 rok. Rajd był także okazją do udekorowania Krystyny Roszak i Damiana Kiszczaka, którzy w roku 2022 zrealizowali wyzwanie Ultra Hardcore Gryfus. Wyzwanie to polega na dwunastokrotnym objechaniu Zalewu Szczecińskiego (około 3000 km) z tym, że każdy objazd musi mieć miejsce w innym miesiącu danego roku kalendarzowego.

Link do wideorelacji z wydarzenia: https://youtu.be/woJbniuIoJM

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama