Zaloguj się | Rejestracja

Cmentarz w Wołczkowie będzie większy

środa, 04 stycznia 2023 r., godz. 11:22  |  Wersja do druku

Starosta Policki Andrzej Bednarek podpisał z Wójt Gminy Dobra Teresą Derą umowę darowizny dotycząca przekazania Gminie Dobra działek sąsiadujących z cmentarzem w Wołczkowie. Dzięki umowie gmina będzie mogła rozbudować cmentarz komunalny.Pierwsze działania zmierzające do pozyskania działek sąsiadujących z cmentarzem komunalnym w Wołczkowie zostały podjęte w 2012 roku. Wówczas działki stanowiły własność Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Ministerstwa Obrony Narodowej Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie.

Na podstawie decyzji z 17 października 2012 r. wygaszono Ministerstwu Obrony Narodowej prawo trwałego zarządu do niezbudowanych działek nr 436/1 o pow. 1,0005 ha i nr 436/2 o powierzchni 2,5916 ha, położonych w Wołczkowie i stanowiących własność Skarbu Państwa. Wskazano, iż wygaszenie trwałego zarządu MON w stosunku do przedmiotowych działek następuje w związku z zapotrzebowaniem przez Gminę Dobra terenu na rozbudowę cmentarza komunalnego.

25 maja 2015 r. Rada Gminy Dobra uchwaliła zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra. Zgodnie z uchwałą działki przeznaczone zostały pod cmentarz.  

29 czerwca 2017 r. Rada Gminy Dobra podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra, w obrębie Wołczkowo, a w 2019 r. uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący działki nr 436/1 oraz nr 436/2. 

Po wielu latach starań i negocjacji Gmina Dobra uzyskała zgodę Wojewody Zachodniopomorskiego na nieodpłatne nabycie nieruchomości.

14 grudnia 2022 r. Starosta Policki Andrzej Bednarek działający w imieniu Skarbu Państwa podpisał z Wójt Teresą Derą umowę darowizny, dzięki której działki sąsiadujące z cmentarzem w Wołczkowie stały się własnością Gminy Dobra. Pozyskany teren pozwoli rozbudować cmentarz komunalny i tym samym zapewnić miejsca pochówku dla mieszkańców gminy.

Zakończone zostały też prace związane z modernizacją frontowej części ogrodzenia cmentarza w Wołczkowie. Wykonawcą była firma REMIS, a koszt inwestycji wyniósł 307.412,84 złotych.

Źródło: Kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji, Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama