Zaloguj się | Rejestracja

Zanieczyszczenie wody w rejonie Skarbimierzyc

wtorek, 03 stycznia 2023 r., godz. 12:51  |  Wersja do druku

W okresie świątecznym doszło do zanieczyszczenia wody w rowie melioracyjnym w rejonie Skarbimierzyc. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra wysłał wniosek do Wód Polskich o przeprowadzenie kontroli terenów przemysłowych, które odprowadzają wody opadowe do rowów melioracyjnych na terenie gminy.W okresie świątecznym Urząd Gminy Dobra otrzymał zgłoszenie od mieszkańców o możliwości zanieczyszczenia wody w rowie melioracyjnym na terenie gminy. W wyniku zanieczyszczenia w rowie oraz w sąsiadujących stawach pojawiły się martwe ryby. Woda miała zmieniony kolor.

Przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra wraz ze strażą gminną przeprowadzili kontrolę, która potwierdziła możliwość zanieczyszczenia wody w rowie melioracyjnym i kanałach dopływowych. W związku z tym przesłano wniosek do Wód Polskich o przeprowadzenie kontroli terenów przemysłowych i podmiotów w rejonie Skarbimierzyc, które odprowadzają wody opadowe do rowów melioracyjnych na terenie gminy. Informacja została też przesłana do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Sprawa jest monitorowana przez Wydział Ochrony Środowiska oraz Straż Gminną w Dobrej. Urzędnicy uspokajają, że nie ma możliwości, aby doszło do zatrucia wody pitnej.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama