Zaloguj się | Rejestracja

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

poniedziałek, 02 stycznia 2023 r., godz. 11:47  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera zachęca wszystkie pary zameldowane na terenie gminy Dobra, które w 2023 roku będą obchodziły jubileusz złotych godów do składania wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wnioski można składać w Wydziale ds. Obywatelskich w Wołczkowie.Złote gody to jedna z najhuczniej obchodzonych rocznic małżeńskich. Z okazji 50. rocznicy małżeństwa zostają odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ma kształt stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis: Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera zachęca wszystkie pary zameldowane na terenie gminy Dobra, które w 2023 roku będą obchodziły jubileusz złotych godów do składania wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wnioski można składać w Wydziale ds. Obywatelskich przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie.

Pobierz wniosek o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Zgłoszeń mogą dokonywać jubilaci lub członkowie najbliższej rodziny. Wnioski mogą składać również pary, które obchodziły 50 rocznicę ślubu w poprzednich latach, a nie otrzymały odznaczeń. Akt wręczenia medali zostanie dokonany podczas uroczystości przygotowanej dla dostojnych jubilatów.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama