Zaloguj się | Rejestracja

Nowa zatoka autobusowa w Kościnie

poniedziałek, 02 stycznia 2023 r., godz. 09:53  |  Wersja do druku

Przed terminem zakończyła się budowa zatoki autobusowej w Kościnie. Mieszkańcy miejscowości mogą już korzystać z nowego peronu dla autobusów linii nr 222.23 maja 2022 r. Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę zatoki autobusowej z kostki brukowej w Kościnie, peronu autobusowego z wiatą, utwardzenie odcinka drogi kruszywem łamanym naturalnym i wykonanie dwóch zjazdów na drogę powiatową.

Realizacją inwestycji były zainteresowane 3 firmy. Przetarg wygrała firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak ze Szczecina.

Prace budowlane planowo powinny zakończyć się w 1. kwartale 2023 roku, ale wykonawca zdążył zrealizować inwestycję jeszcze w 2022 roku. Mieszkańcy Kościna mogą już korzystać z nowego peronu, na którym postawiono wiatę autobusową.

Koszt budowy zatoki autobusowej wyniósł prawie 300 tys. złotych.

Do Kościna kursuje linia autobusowa nr 222. Autobusy jadą od pętli w Kościnie do ulicy Szkolnej w Bezrzeczu, następnie ulicami Modrą i Koralową do Krzekowa, gdzie możliwa jest przesiadka na linie tramwajowe 5 i 7. Dalej trasa przebiega ulicami Klonowica i Wernyhory (połączenie z liniami 5, 7, 53, 60, 75 i 80) i następnie przez ulicę Łukasińskiego do pętli "Łukasińskiego Ogrody". W dni nauki w szkołach niektóre kursy są wydłużone przez ulicę Nasienną w Mierzynie do pętli "Mierzyn Szkoła". Autobusy we wszystkie dni tygodnia kursują co 60 minut.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama