Zaloguj się | Rejestracja

Warsztaty: Polacy, którzy zmienili świat

poniedziałek, 07 listopada 2022 r., godz. 08:52  |  Wersja do druku

Rozpoczynają się warsztaty dla uczniów z gminy Dobra, którzy przygotowują się do Wielkiego Turnieju Międzyszkolnego, organizowanego jako finał projektu "Polacy, którzy zmienili świat - przywracamy pamięć!". Projekt realizowany jest przez Fundację START przy współpracy z dyrektorami szkół oraz GCKiB w Dobrej.Fundacja START, która zrealizowała w gminie Dobra muzyczne przedsięwzięcie Disney Dzieciom, ruszyła z nowym projektem: "Polacy, którzy zmienili świat - przywracamy pamięć!". Projekt realizowany jest w ramach III edycji Programu Dzieci Kapitana Nemo (Fundacja BGK), a jego celem jest popularyzacja wiedzy o wielkich dokonaniach Polaków, którzy są mało znani lub zostali wręcz zapomniani.

Wybrana grupa dzieci i młodzieży uczęszczająca do szkół podstawowych w gminie Dobra, przy wsparciu znakomitych trenerów, przejdzie najpierw cykl warsztatów. Będą odkrywać nieznane im fakty historii o rodakach, którzy bez względu na to, gdzie się znajdowali - w kraju, czy na obczyźnie - zawsze byli wierni swoim ideałom i konsekwentnie, pomimo wielu trudności, wytrwale dążyli do celu, dokonując wielkich rzeczy, które zmieniły trwale bieg historii świata. Są wśród nich m.in. naukowcy, odkrywcy, wynalazcy, artyści, lekarze, podróżnicy i przedsiębiorcy.

Warsztaty na temat poszczególnych obszarów działalności wybitnych przodków poprowadzą znakomici eksperci, będący sami w sobie arcyciekawymi postaciami dzisiejszych czasów:

- Sylwia Różycka Fundacja START - niezwykle charyzmatyczna i utalentowana aktorka scen muzycznych i teatralnych (teatr),
- Marcin Tomaszewski (pseud. Yeti) - polski taternik i alpinista, członek Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie wysokogórskim (obszar alpinizmu i himalaizmu),
- Daria Prochenka - współzałożycielka i prezes marki Clochee, naturalnych kosmetyków premium (branża kosmetyczna),
- dr hab. inż. Alicja Dratwa-Chałupnik, prof. ZUT (obszar biologiczno-chemiczny),
- Rafał Zommer - historyk (obszar historyczno-wojskowy),
- Agnieszka Cofta-Maćkowiak - architekt Corso Design (obszar konstruktorów i architektów).

Projekt zakończy się Wielkim Turniejem Międzyszkolnym.

"Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się wspólnie zorganizować znakomite wydarzenie, w atmosferze zdrowej rywalizacji, bogate w emocjonujące przeżycia nie tylko dla graczy, ale i dla publiczności" - mówi Monika Chomiuk, koordynator projektu.

Patronat honorowy nad projektem objęła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Przy realizacji projektu współpracują szkoły podstawowe w gminie Dobra oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Projekt realizuje Fundacja START z gminy Dobra, która powstała z potrzeby wspierania i integrowania ludzi związanych z kulturą, sztuką i sportem.

Projekt plakatu: Teija - fotograf Szczecin

"Polacy, którzy zmienili świat - przywracamy pamięć!" - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama