Zaloguj się | Rejestracja

Razem dla środowiska w gminie Dobra

środa, 13 lipca 2022 r., godz. 12:40  |  Wersja do druku

Od kwietnia do czerwca br. Gmina Dobra realizowała projekt "Razem dla środowiska", finansowany w ramach XII edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. Uczestnicy projektu wzięli udział w rodzinnych warsztatach i posadzili 20 ozdobnych wiśni na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie.Projekt "Razem dla środowiska" zgłoszony przez Gminę Dobra zdobył dofinansowanie w ramach XII edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. Celem konkursu było wsparcie samorządów, placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych w realizacji innowacyjnych projektów ekologicznych.

Gmina Dobra realizowała projekt w okresie od kwietnia do czerwca 2022 r. Uczestnicy przedsięwzięcia wzięli udział w rodzinnych warsztatach pod hasłami: recykling odzieżowy, mikro ogrody, ogrody wróżek oraz ogrodowa kuchnia w duchu zero waste. Dzieci i dorośli posadzili też 20 ozdobnych wiśni na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie.

Organizatorem konkursu był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S. A., a partnerem Fundacja "Nasza Ziemia".

"Fundusz Naturalnej Energii” to konkurs grantowy, którego ideą jest wsparcie samorządów, placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych w realizacji innowacyjnych projektów ekologicznych. Tematyka projektów skupia się na problemach związanych ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z jej alternatywnych źródeł. W ciągu dwunastu edycji konkursu nagrodzono ponad 270 projektów. W ramach programu przyznawane są granty w wysokości do 10.000 zł.

Źródło: Izabela Dryjańska, UG Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama