Zaloguj się | Rejestracja

Budżet Obywatelski Gminy Dobra 2022

wtorek, 14 grudnia 2021 r., godz. 08:48  |  Wersja do druku

Przed nami szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Do dyspozycji mieszkańców ponownie jest 1 mln zł. Wspólnie zdecydujemy na co przeznaczyć te pieniądze. Każdy mieszkaniec może zgłosić projekt i mieć realny wpływ na rozwój gminy.Budżet obywatelski, często zwany także partycypacyjnym, to demokratyczny proces, w którym mieszkańcy wspólnie decydują, na co przeznaczyć wyodrębnioną część budżetu gminy. Gmina Dobra wprowadziła budżet obywatelski w 2017 roku, jako pierwsza gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim i trzecia w Polsce. W 2022 roku w budżecie gminy ponownie zostanie wyodrębniona kwota 1 mln złotych z przeznaczeniem na projekty wybrane przez mieszkańców w otwartym głosowaniu.

Niebawem ogłoszony zostanie nabór wniosków z propozycjami projektów do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Propozycje będą mogli zgłaszać mieszkańcy stale zamieszkujący na terenie gminy Dobra. Projekty inwestycyjne będą musiały być poparte przez grupę co najmniej 15 mieszkańców gminy, a nieinwestycyjne - przez 10.

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski osobiście w Urzędzie Gminy Dobra (w przypadku ręcznego wypełnienia wniosku), elektronicznie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, który po ogłoszeniu naboru będzie dostępny na stronie dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org lub w formie zeskanowanych oryginalnych formularzy nadesłanych na adres mailowy podany w ogłoszeniach o naborze projektów.

Tak samo jak w ubiegłym roku z kwoty 1.000.000 zł środki w wysokości 940.000 zł będą przeznaczone na realizację projektów o charakterze inwestycyjnym, a 60.000 zł na realizację projektów o charakterze nieinwestycyjnym (środki te zostaną podzielone w równych częściach po 5000 zł pomiędzy projekty realizowane na terenie poszczególnych sołectw).

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2022:
- składanie wniosków do 5.01.2022 r. godz. 15:00
- weryfikacja i opinia projektów do 7.02.2022 r.
- głosowanie od 21.02.2022 do 7.03.2022 r. do godz. 15:00
- lista rekomendowanych projektów do 15.03.2022 r.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama