Zaloguj się | Rejestracja

Opłaty za śmieci w gminie Dobra - nowy wzór deklaracji

wtorek, 03 grudnia 2013 r., godz. 20:27  |  Wersja do druku

Stawki za śmieci w gminie Dobra nie wzrosną w 2014 roku. Zmienił się jednak wzór deklaracji. Nowy dokument trzeba będzie złożyć w Urzędzie Gminy do końca lutego 2014 roku.Rewolucja w sposobie odbioru odpadów komunalnych była najprawdopodobniej jednym z najważniejszych tematów w mijającym 2013 roku. W przyszłym roku stawki za odbiór śmieci nie ulegną zmianie w naszej gminie. Opłaty nadal będą zależały od ilości zużytej wody - przepisy w tej kwestii nie uległy zmianie.

Przypomnijmy, każdy właściciel nieruchomości w gminie Dobra do końca maja mijającego roku zobowiązany był do złożenia specjalnej deklaracji, w której wyliczany był miesięczny koszt wywozu odpadów w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r. Na podstawie tych deklaracji zobowiązani byliśmy do przelewania opłat na konto gminy Dobra.

Reklamy Google:


Podobne deklaracje, tym razem jednak obejmujące zużycie wody za rok 2013, trzeba będzie złożyć w Urzędzie Gminy Dobra. Zgodnie z uchwałą NR XXVII/374/2013 Rady Gminy Dobra z dnia 24 października 2013 r. zmieniającą uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości, będziemy mieć na to czas do końca lutego 2014 roku. Dane o zużyciu wody w roku 2013, powinniśmy, tak jak ostatnim razem, otrzymać od Wodociągów Zachodniopomorskich.

Koszt wywozu odpadów z posesji stanowić będzie sumę następujących stawek:

Stawka opłaty 4,30 zł (segregacja śmieci) lub 5,30 zł (bez segregacji) x średnie miesięczne zużycie wody w domach
+
Stawka opłaty 0,10 zł (segregacja śmieci) lub 0,50 zł (bez segregacji) x średnie miesięczne zużycie wody bezpowrotnie zużytej (np. do podlewania ogródków).

Stawka za odbiór śmieci, jaka zostanie wyliczona w nowej deklaracji, obowiązywać będzie do 31 grudnia 2014 r.

Pobierz wzór nowej deklaracji (plik .pdf)

Warto zapamiętać, że o ile za wywóz odpadów w grudniu br. powinniśmy zapłacić do 10 stycznia 2014 r., o tyle na zapłatę za wywóz odpadów w styczniu i lutym przyszłego roku, będziemy mieli czas do 10 marca 2014 r.

Może się okazać, że w najbliższym czasie czeka nas kolejna "śmieciowa rewolucja". W listopadzie Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodny z konstytucją jest art. 6k ustawy śmieciowej w zakresie, w jakim pozwala gminom samodzielne ustalać stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Artykuł ten straci moc po upływie 18 miesięcy od ogłoszenia wyroku TK w Dzienniku Ustaw. Zapewne niedługo dowiemy się o przygotowaniach parlamentu do kolejnych zmian w ustawie, które mogą wpłynąć na wysokość opłat za odbiór śmieci.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

OFERTA PRACY
Hipermarket b1 w Szczecinie poszukuje osób na stanowisko Pracownik Hali oraz na stanowisko Kasjer. Oferujemy UMOWĘ O PRACĘ oraz BOGATY PAKIET BENEFITÓW. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: schiever@simaconsulting.pl

Alerbio.jpg
Gabinet biorezonansu
Mierzyn ul. Poranna 18
tel. +48 720 777 685
Zapraszam na wykonanie testów alergicznych i odczulanie terapią biorezonansową. W ofercie testy i terapie odczulające na alergeny pokarmowe, konserwanty, pyłki drzew, traw, chwastów, roztocza, sierść zwierząt, grzyby, pleśnie, metale i wiele innych. W wiosennej promocji testy i terapie odczulające z 50% rabatem.

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej o 60% w stosunku do ceny oszacowania) do sprzedaży dwie niezabudowane działki rolne położone w Łęgach (gmina Dobra koło Szczecina) o pow.: 1,0666 ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 888 088 222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama