Zaloguj się | Rejestracja

Opłaty za śmieci w gminie Dobra - nowy wzór deklaracji

wtorek, 03 grudnia 2013 r., godz. 21:27  |  Wersja do druku

Stawki za śmieci w gminie Dobra nie wzrosną w 2014 roku. Zmienił się jednak wzór deklaracji. Nowy dokument trzeba będzie złożyć w Urzędzie Gminy do końca lutego 2014 roku.Rewolucja w sposobie odbioru odpadów komunalnych była najprawdopodobniej jednym z najważniejszych tematów w mijającym 2013 roku. W przyszłym roku stawki za odbiór śmieci nie ulegną zmianie w naszej gminie. Opłaty nadal będą zależały od ilości zużytej wody - przepisy w tej kwestii nie uległy zmianie.

Przypomnijmy, każdy właściciel nieruchomości w gminie Dobra do końca maja mijającego roku zobowiązany był do złożenia specjalnej deklaracji, w której wyliczany był miesięczny koszt wywozu odpadów w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r. Na podstawie tych deklaracji zobowiązani byliśmy do przelewania opłat na konto gminy Dobra.

Reklamy Google:


Podobne deklaracje, tym razem jednak obejmujące zużycie wody za rok 2013, trzeba będzie złożyć w Urzędzie Gminy Dobra. Zgodnie z uchwałą NR XXVII/374/2013 Rady Gminy Dobra z dnia 24 października 2013 r. zmieniającą uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości, będziemy mieć na to czas do końca lutego 2014 roku. Dane o zużyciu wody w roku 2013, powinniśmy, tak jak ostatnim razem, otrzymać od Wodociągów Zachodniopomorskich.

Koszt wywozu odpadów z posesji stanowić będzie sumę następujących stawek:

Stawka opłaty 4,30 zł (segregacja śmieci) lub 5,30 zł (bez segregacji) x średnie miesięczne zużycie wody w domach
+
Stawka opłaty 0,10 zł (segregacja śmieci) lub 0,50 zł (bez segregacji) x średnie miesięczne zużycie wody bezpowrotnie zużytej (np. do podlewania ogródków).

Stawka za odbiór śmieci, jaka zostanie wyliczona w nowej deklaracji, obowiązywać będzie do 31 grudnia 2014 r.

Pobierz wzór nowej deklaracji (plik .pdf)

Warto zapamiętać, że o ile za wywóz odpadów w grudniu br. powinniśmy zapłacić do 10 stycznia 2014 r., o tyle na zapłatę za wywóz odpadów w styczniu i lutym przyszłego roku, będziemy mieli czas do 10 marca 2014 r.

Może się okazać, że w najbliższym czasie czeka nas kolejna "śmieciowa rewolucja". W listopadzie Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodny z konstytucją jest art. 6k ustawy śmieciowej w zakresie, w jakim pozwala gminom samodzielne ustalać stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Artykuł ten straci moc po upływie 18 miesięcy od ogłoszenia wyroku TK w Dzienniku Ustaw. Zapewne niedługo dowiemy się o przygotowaniach parlamentu do kolejnych zmian w ustawie, które mogą wpłynąć na wysokość opłat za odbiór śmieci.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 91 38 31 361
Dentamedica to nowa klinika stomatologiczna w Mierzynie, w której najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję
. Klinika oferuje pełen zakres usług dentystycznych.

emiwo.jpg
Bezpieczeństwo i spokojna głowa
1. Jedziesz za granicę? Ubezpiecz wyjazd online!
2. Uporządkuj swoje ubezpieczenia: przywieź nam swoje dokumenty
i odbierz wraz z praktycznym segregatorem!
3. Planujesz prezent finansowy "na start" dla swojego dziecka? Odbierz atrakcyjny prezent dla niego
i oszczędzajcie razem!
Biuro: Szczecin, Ostrobramska 25/1
Tel. +48 502 774 795. Zapraszamy!

FIBARO.jpgSystem FIBARO to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku. Jest on całkowicie bezprzewodowy i umożliwia bezinwazyjną instalację. FIBARO może ostrzec domowników przed pożarem, zalaniem czy włamaniem. Dzięki systemowi FIBARO możemy również znacznie ograniczyć koszty utrzymania domu, w tym ogrzewania. Zapraszamy do salonu przy ul. Sezamkowej 2
w Mierzynie, tel. +48 535 805 057... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama