Zaloguj się | Rejestracja

ORLEN Baja Poland 2019 w gminie Dobra

piątek, 30 sierpnia 2019 r., godz. 05:07  |  Wersja do druku

Przed nami jedenasta edycja rajdu Baja Poland, który ponownie będzie stanowił rundę Pucharu Świata FIA. Malownicze tereny gminy Dobra i naszego regionu staną się areną rywalizacji najlepszych kierowców rajdowych na świecie. Tegoroczna edycja rajdu zostanie rozegrana w dniach 30 sierpnia - 1 września.Po sukcesie zeszłorocznego jubileuszu organizatorzy starali się przygotować jeszcze lepszą trasę zarówno dla kierowców, jak i kibiców. Trasa rajdu ORLEN Baja Poland 2019 liczyć będzie 843 km, w tym 7 odcinków specjalnych o długości 515 km.

"Jak co roku staraliśmy się jeszcze bardziej poprawić naszą imprezę zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej. Dzięki przychylności władz Szczecina ORLEN Baja Poland po raz kolejny będzie rozegrana na malowniczych terenach województwa zachodniopomorskiego. Mamy tu nie tylko optymalne warunki do zbudowania parku serwisowego oraz przeprowadzenia ceremonii startu i mety, ale także odcinki specjalne, na które czekają zawodnicy z całego świata. W tym roku trasa rajdu będzie jeszcze dłuższa. Uczestnicy zmierzą się na blisko 515 kilometrach oesowych. Jej trzonem ponownie będzie ściganie na poligonie w Drawsku Pomorskim, na którym wytyczyliśmy nowe fragmenty trasy. To będzie dodatkowe wyzwanie dla załóg. Próby w Szczecinie i gminie Dobra pozostają bez większych zmian, gdyż spotkały się z ciepłym przyjęciem, dobrze się je ogląda, a kibice mają do nich dogodny dojazd. Listę zgłoszeń poznamy dopiero na tydzień przed rozpoczęciem imprezy, jednak spodziewamy się całej czołówki rywalizującej w tym sezonie o końcowy triumf w Pucharze Świata FIA. Przyjadą również załogi walczące o laury w mistrzostwach Polski i kilku innych seriach rajdowych" - mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor rajdu.

12 sierpnia odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 11 rajd ORLEN Baja Poland. W konferencji wzięli udział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Tomasz Budzyński, reprezentujący gminę Drawsko Pomorskie. Podczas spotkania byli również obecni kierowcy rajdowi Michał Małuszyński i Krzysztof Hołowczyc.

"Cieszymy się, że po raz 11 rajd może odbyć się na terenie Szczecina, Dobrej i Drawska Pomorskiego. To dla nas wyróżnienie, że tak znakomici kierowcy, takie załogi trafiają właśnie tutaj i że jest to element Pucharu Świata" - powiedział podczas konferencji Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Zarówno samorządowcy jak i sportowcy docenili dotychczasową współpracę Szczecina oraz gmin Dobra i Drawsko Pomorskie przy organizacji rajdu na tych terenach. Krzysztof Hołowczyc podkreślał, że przyjazd na Pomorze Zachodnie jest zawsze podróżą emocjonalną.

"Dla mnie to jest wspaniały moment, kiedy widzę twarze ludzi, którzy tworzą ten rajd" - mówił były mistrz Europy i Polski. "Cieszę się, że wszyscy, którzy są zaangażowani w organizację rajdu dają nam możliwość na ściganie się po przepięknych i urokliwych terenach. Nie zapominamy, że jest to Puchar Świata, podczas którego kibice mają możliwość obejrzenia zmagań doświadczonych zawodników. To są emocje rajdowe na najwyższym poziomie" - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji Rajdu Baja Poland

Po konferencji prasowej Krzysztof Hołowczyc zaprosił na przejazd samochodem rajdowym 11-letniego Adama, pacjenta oddziału onkologicznego szpitala w Zabrzu. Adam marzył by spotkać na żywo swego sportowego idola. Dzięki współpracy Fundacji Baja Poland, fermy jaj Wysoka Grzęda, kliniki Columna Medica i fundacji "Mam marzenie" udało się to marzenie spełnić. Adam w fotelu pilota pokonał kilkanaście kilometrów w rajdowym samochodzie prowadzonym przez idola. "Wrażenia niesamowite i ogromna przygoda" - to pierwsze słowa jakie powiedział po wyjściu z rajdowego samochodu.

Tegoroczna edycja rajdu ORLEN Baja Poland zostanie rozegrana w dniach 30 sierpnia - 1 września. Na dobrej drodze do kolejnego sukcesu w Pucharze Świata FIA w rajdach Baja jest w tym roku Jakub Przygoński, który po trzech rundach plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. ORLEN Baja Poland to także runda mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (CEZ), mistrzostw Polski (RMPST), mistrzostw Republiki Czeskiej (MMCR) a także Pucharu Polski i Dacia Duster Elf Cup. Można więc oczekiwać, że na starcie stanie ponad 100 pojazdów różnych kategorii.

Program ORLEN Baja Poland 2019

Piątek, 30 sierpnia
16:30 ceremonia startu, wyspa Łasztownia, Szczecin
18:15 OS-1 – Szczecin, 7,08 km
19:15 serwis A, wyspa Łasztownia, Szczecin
19:45 park maszyn, wyspa Łasztownia, Szczecin

Sobota, 31 sierpnia
08:25 OS-2 – Drawsko Pomorskie, 225 km
11:50 serwis B, Drawsko Pomorskie
14:00 OS-3 – Drawsko Pomorskie, 225 km
17:25 serwis C, Drawsko Pomorskie
20:10 Park maszyn, wyspa Łasztownia, Szczecin

Niedziela, 1 września
08:30 OS-4 – Krzekowo, 18,39 km
09:25 OS-5 – Lubieszyn, 10,50 km
10:30 Service D, wyspa Łasztownia, Szczecin
12:30 OS-6 – Krzekowo, 18,39 km
13:25 OS-7 – Lubieszyn, 10,50 km
14:30 ceremonia mety rajdu, wyspa Łasztownia, Szczecin

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama