Zaloguj się | Rejestracja

Powiat Policki ma już 20 lat

poniedziałek, 27 maja 2019 r., godz. 20:08  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 27 maja w hotelu Dobosz w Policach odbyła się uroczystość związana z obchodami 20-lecia istnienia Powiatu Polickiego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele i pracownicy starostwa, przedstawiciele gmin należących do powiatu, urzędu marszałkowskiego oraz zaproszeni goście.Powiat Policki położony jest w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Od zachodu graniczy z Niemcami - landem Meklemburgia - Pomorze Przednie i Brandenburgia. Zasięgiem admninistracyjnym obejmuje 4 jednostki samorządu terytorialnego: gminy wiejskie Dobra i Kołbaskowo oraz gminy miejskie Nowe Warpno i Police. Jego łączna powierzchnia wynosi 665 km kwadratowych. Ponad 60% powierzchni powiatu stanowią obszary chronione.

Powiat Policki powstał w wyniku reformy administracyjnej, która weszła w życie 20 lat temu - 1 stycznia 1999 r. Z okazji jubileuszu, 27 maja w hotelu Dobosz w Policach odbyła się uroczystość, na którą zaproszono wielu znakomitych gości.

"20 lat temu liczba mieszkańców naszego powiatu wynosiła 55 tys. Teraz jest nas 77 tysięcy i ta liczba ciągle rośnie" - mówił podczas powitania gości Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski przypomniał okoliczności, w których podjęto decyzję o powstaniu Powiatu Polickiego. Reguluje to ustawa z 5 czerwca 1998 roku.

"Od momentu powstania naszego powiatu podjęliśmy łącznie 1683 uchwały" - przypomniał Cezary Arciszewski.

Przemawiali również zaproszeni goście, w tym Lech Bartnik, pierwszy Starosta Powiatu Polickiego. Zaprezentowano także krótki reportaż podsumowujący 20 lat powiatu.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe medale pracownikom starostwa oraz osobom, które przyczyniły się do rozwoju powiatu. Medale otrzymali m.in. przedstawiciele gminy Dobra - Wójt Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Miluch i Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński. Teresa Dera otrzymała też medal Gryfa Województwa Zachodniopomorskiego w uznaniu za zasługi dla rozwoju idei samorządności w regionie.

Z okazji jubileuszu gospodarze gmin Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police wręczyli staroście i przewodniczącemu rady powiatu nowoczesny defibrylator, który zostanie umieszczony w Starostwie Powiatowym w Policach. Były też podziękowania za dotychczasową współpracę i wspólnie realizowane projekty.

Podczas części artysycznej wystąpił Przemek Radziszewski, gwiazda programu The Voice of Poland. Na koniec uroczystości pojawił się jubileuszowy tort dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Jubileusz 20-lecia samorządu Powiatu Polickiego - 27 maja 2019 r.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama