Zaloguj się | Rejestracja

Lider społeczności w UE - spotkanie w Dobrej

wtorek, 07 maja 2019 r., godz. 09:56  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 29 kwietnia w Urzędzie Gminy Dobra odbyło się spotkanie z Posłem RP Norbertem Obryckim. W spotkaniu dotyczącym roli lokalnego lidera społeczności w Unii Europejskiej wzięli udział Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, sekretarz Rozalia Adamska oraz sołtysi z gminy Dobra.



Poseł RP Norbert Obrycki pogratulował przedstawicielom gminy rewelacyjnych wyników w ogólnopolskich rankingach oraz wykorzystywania środków z UE. Przypomnijmy, Gmina Dobra zajęła 1. miejsce (w grupie 1548 gmin wiejskich) w najnowszym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce. Natomiast wartość unijnych projektów realizowanych na terenie gminy Dobra wyniosła w połowie ubiegłego roku 78,87 mln zł.

Poseł wspomniał też, że sołtysi są bardzo ważnym elementem lokalnej społeczności, integrują, łączą, rozwiązują problemy mieszkańców.

"Najważniejsze jest to, aby ludzie potrafili się organizować i był powszechny dostęp do informacji" - mówił podczas spotkania Norbert Obrycki.

Poseł zaoferował też pomoc przy organizowaniu akcji ekologicznych, wspólnego sprzątania lasów, pozyskaniu funduszy i sponsorów do lokalnych wydarzeń oraz rozwiązywaniu problemów centralnych, jak np. uzyskaniu terenów leśnych pod budowę ścieżek rowerowych.

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wspomniała też o braku programów centralnych związanych z dofinansowaniem budowy deszczówki na terenach wiejskich. Tego typu inwestycje są bardzo kosztowne i bez dofinansowania niewiele gmin stać na ich realizację.

Spotkanie z Posłem RP Norbertem Obryckim odbyło się w przededniu 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Norbert Obrycki jest politykiem i samorządowcem. W latach 2006–2008 sprawował funkcję Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W poprzedniej kadencji był senatorem, a obecnie jest posłem na Sejm.

Spotkanie z Posłem RP Norbertem Obryckim - 29 kwietnia 2019 r.:












Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama