Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej - zdjęcia

wtorek, 02 października 2018 r., godz. 12:34  |  Wersja do druku

W niedzielę, 30 września odbył się jubileuszowy 5. Dzień Psiaka i Kociaka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Tłumy mieszkańców z gminy Dobra, powiatu polickiego i Szczecina wzięły udział w festynie zorganizowanym na rzecz bezdomnych zwierząt.Jubileuszowy Dzień Psiaka i Kociaka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej rozpoczął się od otwarcia 3 km ścieżki edukacyjnej z Dobrej do schroniska. Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez dzieci, mistrz KSW Karol Bedorf i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy przeprowadził krótką rozgrzewkę. Po jej zakończeniu przemaszerowano ścieżką prosto do schroniska na Dzień Psiaka i Kociaka. Na trasie czekały niespodzianki, zwierzęta m.in. z Dzikiej Ostoi oraz zadania dla dzieci.

Podczas festynu poczęstowano uczestników jubileuszowym tortem z okazji 5 urodzin schroniska. Odbył się też finał Rodzinnego Jesiennego Rajdu Rowerowego, pokaz tresury psów i prezentacja podopiecznych schroniska. Na festynie była również Amelia Bednarek ze studia A.art Tattoo, która zgłosiła się do schroniska z propozycją robienia charytatywnych tatuaży. Dochód przekazany zostanie na zakup karmy dla zwierząt schroniskowych. Jedną z wielu atrakcji dla dzieci było tatuowanie bananów.

Podczas festynu były też stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne, gry, konkursy, animacje dla najmłodszych i kiełbaski z grilla. Było można obejrzeć wystawę fotograficzną "Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika". Pomysłodawcą wystawy był Wojciech Szlachcikowski. Wystawa będzie dostępna do końca listopada w salce edukacyjnej Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

"W 2013 roku, dokładnie 16 grudnia, po raz pierwszy przyjęliśmy zwierzęta pod naszą opiekę i tym samym rozpoczęliśmy działalność. Do dnia dzisiejszego kochające domy znalazło prawie 1500 psów i 1000 kotów" - mówiła dyrektor schroniska Katarzyna Hermanowicz.

Organizatorami Dnia Psiaka i Kociaka byli: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, Gmina Dobra, Starostwo Powiatowe w Policach oraz Gminy Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z festynu w schronisku w Dobrej.

Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej - 30 września 2018 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama