Zaloguj się | Rejestracja

Różane Dożynki w Dobrej - relacja i zdjęcia

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., godz. 06:56  |  Wersja do druku

Za nami kolejna, 24. edycja Różanych Dożynek w Gminie Dobra. Tegoroczne święto plonów po raz kolejny przyciągnęło mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.Dożynkowe święto rozpoczęło się o godz. 14:00 mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie orszak mieszkańców prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot udał się w kierunku boiska przy ulicy Sportowej, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Teresa Dera i członek Rady Gminy Grzegorz Śliwiński.

Tegoroczna edycja, pomimo zmiennej pogody, po raz kolejny przyciągnęła wielu mieszkańców gminy Dobra i sąsiednich miejscowości. Dla osób, które świąteczne popołudnie postanowiły spędzić na boisku sportowym w Dobrej, organizatorzy Różanych Dożynek zapewniły wiele atrakcji.

Reklamy Google:


Nie zabrakło musztry paradnej w wykonaniu orkiestry z Płot, występów zespołów ludowych oraz widowiska z udziałem Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich. Swoje umiejętności artystyczne pokazali również przedstawiciele sołectw wchodzących w skład Gminy Dobra.

W ramach Różanych Dożynek odbyły się także spotkania z autorami powieści: Dorotą Schrammek i Pauliną Pietras, targ z książkami, warsztaty ogrodnicze oraz pokazy psów ratowniczych.. W trakcie trwania zabawy odbyły się też konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne. Nie zabrakło również pokazów karate.

Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły muzyczne: Boys Band i Baflo. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

Różane Dożynki w Dobrej:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama