Zaloguj się | Rejestracja

Wyprawa Morsów za koło podbiegunowe

czwartek, 09 lutego 2017 r., godz. 11:18  |  Wersja do druku

W sobotę, 18 lutego członkowie Szczecińsko-Polickiego Klubu "MORSY" wyruszą na ekstremalne morsowanie w okolice położonej na północy Norwegii - 350 km za kołem podbiegunowym, miejscowości Tromso. Wciąż można wesprzeć członków stowarzyszenia w zakupie sprzętu na wyjazd.Za kilka dni, do Norwegii poleci 30 członków Szczecińsko-Polickiego Klubu "MORSY". Będzie to największa w historii polska wyprawa tego typu. Szczegóły wyprawy opisane są na stronie www.wyprawa-morsowa.pl. Na stronie znaleźć można również informację o trwającej zbiórce na zakup sprzętu dla uczestników, która odbywa się w serwisie PolakPotrafi.pl. Czasu zostało niewiele - projekt kończy się w środę, 15 lutego.

Reklamy Google:


„Wybraliśmy miejscowość Tromsø leżącą 350 km za kołem podbiegunowym. Mimo okresu zimowego tamtejsze fiordy nie są pokryte całkowicie lodem, dzięki czemu możliwa jest morsowa kąpiel. Termin 18-24 lutego jest optymalny, możliwe są wówczas nocne kąpiele przy zorzy polarnej. Przeżyciem, a także niemałym wyzwaniem nawet dla doświadczonych morsów jest zimowe pływanie w tamtejszych wodach, które są 4-krotnie bardziej słone od naszego Bałtyku. Słona woda zamarza w temperaturze „grubo” poniżej zera, liczymy zatem, że uda na się znaleźć miejsca, gdzie morsowanie będzie naprawdę ekstremalne. Tam faktycznie będziemy pokonywać własne słabości.” – opowiada o wyprawie, Prezes Szczecińsko-Polickiego Klubu "MORSY Ireneusz Kowieski.

Co ciekawe członków klubu w okresie zimowym spotkać można w każdy weekend w okolicy jeziora Głębokie. Stowarzyszenie promuje zdrowy sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, organizując wiele różnych, ciekawych medialnie imprez: od kąpieli mikołajkowych, poprzez karnawałowe, Chrzest Morsów, aż po kąpiele w lodzie latem.

Harmonogram wydarzeń, w których wezmą udział członkowie klubu, znaleźć można na facebookowym profilu stowarzyszenia oraz na stronie www.morsy.szczecin.pl.


Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama