Zaloguj się | Rejestracja

Budowa chodnika przy DK10 w Dołujach

czwartek, 27 czerwca 2024 r., godz. 06:59  |  Wersja do druku

Do końca lipca mają potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 10 w Dołujach. Ruch na odcinku drogi przed Lubieszynem odbywa się jednym pasem i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia spowodowane są budową chodnika przez GDDKiA.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła budowę chodnika przy drodze krajowej nr 10 w Dołujach. W związku z inwestycją wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Ruch na odcinku drogi przed Lubieszynem odbywa się jednym pasem i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Prace budowlane mają potrwać do końca lipca.

"Oprócz dużych inwestycji takich jak drogi ekspresowe i obwodnice nie zapominamy o działaniach poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na obecnej sieci drogowej. Sukcesywnie doświetlamy przejścia dla pieszych przy drogach krajowych, a także realizujemy szereg zadań związanych z budową chodników, ścieżek rowerowych, czy przebudową skrzyżowań" - informuje GDDKiA.

Największa liczba zadań w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID) dotyczy doświetleń przejść dla pieszych. Specjalne lampy zamontowane przy przejściu zwiększają widoczność pieszego po zmroku, co ma wymierny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach programu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad doświetliła m.in. 30 przejść dla pieszych na drodze krajowej nr 10 przebiegającej przez gminę Dobra. Pod koniec 2023 roku lampy stanęły przy przejściach w Lubieszynie, Dołujach, Skarbimierzycach i Mierzynie.

Źródło: GDDKiA Oddział w Szczecinie

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama