Zaloguj się | Rejestracja

Trzeźwy poranek w gminie Dobra

środa, 22 maja 2024 r., godz. 09:50  |  Wersja do druku

Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców w Wołczkowie. Podczas kontroli ujawniono dwóch kierowców pod wpływem alkoholu."Trzeźwy poranek" to kolejne działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ich głównym celem było przebadanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu bądź środkach odurzających. Dodatkowo policjanci kontrolowali używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania od godziny 5:30 w Wołczkowie na ul. Lipowej. Mundurowi przebadali kilkuset kierujących. Wśród nich znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący Citroenem wydmuchał 0,42 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Kierujący przyznał, że spożywał alkohol poprzedniego dnia wieczorem. W podobnej sytuacji znalazł się kierowca Mazdy, którego badanie wykazało 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna również przyznał, że w nocy pił alkohol. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał wykonanych badań technicznych samochodu, dlatego policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny wraz z prawem jazdy.

W obu przypadkach dalszym losem kierowców zajmie się sąd. Wg prawa obaj kierujący popełnili wykroczenie, za co obok grzywny zaczynającej się od kwoty 2500 zł grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

"Jeżeli piłeś lub piłaś alkohol noc wcześniej, to nie wsiadaj za kierownicę, masz zbyt wiele do stracenia. W każdej jednostce Policji możesz wykonać samobadanie alkomatem. Przyjdź lub przyjedź taksówką i zyskaj pewność" - apelują policjanci.

Źródło: KPP w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama