WiadomośćPiłkarze z Bezrzecza w finale Pucharu Tymbarku
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 07 czerwca 2024 r., godz. 09:37

Młodzi piłkarze z Bezrzecza w ogólnopolskim finale Pucharu Tymbarku
Piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu wezmą udział w Finale Ogólnopolskim XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Mecze będą rozgrywane w ten weekend na warszawskich stadionach.Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się w sobotę, 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska - Turcja. W akcji zobaczymy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału na szkolnych Orlikach. Jednym z finalistów jest drużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Bezrzeczu, którą trenuje Przemysław Grabicki.

"W tym roku aż trzy drużyny reprezentowały naszą szkołę i region podczas Zachodniopomorskiego Finału Wojewódzkiego. W kategorii U-10 chłopców zajęliśmy 3. miejsce, natomiast uczennice w kategorii U-12 dotarły aż do ćwierćfinału. Największy sukces odnieśliśmy w kategorii U-12 chłopców, zwyciężając w meczu finałowym. Wiem, że w Finale Ogólnopolskim wezmą udział najlepsze zespoły z całej Polski i rywalizacja będzie bardzo trudna, ale mam nadzieję, że będziemy walczyli o najwyższe cele" - mówi Przemysław Grabicki, trener drużyn ze szkoły podstawowej w Bezrzeczu.

Gra o miano najlepszej drużyny w Polsce rozpocznie się od fazy grupowej. Grupy w poszczególnych kategoriach zostały już rozlosowane 28 maja w siedzibie PZPN, podczas transmisji live na kanale Łączy Nas Piłka TV. Zespół z PSP Bezrzecze trafił do grupy N (kategoria wiekowa U-12) i zmierzy się z drużynami reprezentującymi SP 10 z Zielonej Góry, SP 7 z Leszna i ZSP 2 z Białegostoku.

W niedzielę, 9 czerwca również na Hutniku uczennice i uczniowie przystąpią do fazy pucharowej. Dwie najlepsze drużyny z grup awansują do fazy pucharowej i będą walczyły o miejsca 1-8, natomiast zespoły, które uplasują się na miejscach 3-4 w grupach zawalczą o miejsca 9-16. Rozgrywki w tym dniu zakończoną się meczem o 3. miejsce.

Zwycięzców poznamy 10 czerwca podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym.

"Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej zachęca dziewczynki i chłopców z całej Polski do aktywności fizycznej. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba uczestników Pucharu Tymbarku, a turniej już na dobre wpisał się w harmonogram zawodów szkolnych. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej edycji turnieju - Finał Ogólnopolski. Jestem pewien, że dla wszystkich uczennic i uczniów będzie to niezapomniana przygoda, pełna piłkarskich emocji" - mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego Adam Kaźmierczak.

Od 18 lat sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark.

"Piłka nożna powinna dawać radość i inspirować. Taką właśnie rolę spełnia Puchar Tymbarku z finałem na PGE Narodowym przed meczem reprezentacji Polski. Zachęca dzieci do aktywności sportowej, pokazując, że sport może być stylem życia, a przynajmniej doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Puchar Tymbarku daje bardzo pozytywny efekt społeczny i sportowy. Liczby mówią same za siebie – ponad 11 tys. drużyn z co 4 szkoły podstawowej w Polsce zapisało się do rozgrywek, 14 zawodników grających w Pucharze Tymbarku znalazło się w szerokiej kadrze na Euro 2024, a w młodzieżowych reprezentacjach byli uczestnicy rozgrywek stanowią już nawet 70-90 proc. Życzę tegorocznym finalistom dobrej zabawy oraz wytrwałości w ich sportowej pasji" - mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Mecze finałowe z PGE Narodowego będą miały wyjątkową oprawę - skomentuje je na żywo Bożydar Iwanow z Polsatu Sport, który komentował tegoroczny finał Ligi Mistrzów. W obsadzie sędziowskiej obecni będą Monika Mularczyk oraz Szymon Marciniak.

Mecze Finału Ogólnopolskiego można śledzić zarówno osobiście na stadionie Hutnika (8-9 czerwca) i PGE Narodowym (10 czerwca), jak i online. Wstęp na rozgrywki grupowe i pucharowe na Hutniku oraz Wielki Finał na PGE Narodowym jest bezpłatny. Wystarczy przyjść i kibicować uczestnikom turnieju. Osoby, które nie będą mogły przyjechać do Warszawy, mogą śledzić rozgrywki online, poprzez:

aplikację PZPN, w której znajdzie się harmonogram meczów oraz wyniki wszystkich spotkań,
• relację wideo fazy grupowej,
• relację wideo fazy pucharowej,
transmisję Wielkiego Finału (wszystkie mecze finałowe na PGE Narodowym).

Z Orlika na stadion

Od marca drużyny szkolne w całej Polsce walczyły o awans do kolejnej rundy największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci - XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Etapy regionalne najczęściej odbywały się na szkolnych Orlikach, na których na co dzień uczennice i uczniowie przygotowywali się do rozgrywek. Łącznie na Orlikach w tegorocznej edycji rozegrano ponad 11 tys. meczów, w których udział wzięło ponad 3 tys. zespołów, liczących prawie 30 tys. piłkarek i piłkarzy.

Po etapie gminnym i powiatowym nadszedł czas na finały wojewódzkie, w których udział wzięło aż 1636 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Do Finału Ogólnopolskiego awansowało 64 zespoły chłopięce i dziewczęce w kategoriach U-10 i U-12. Co ciekawe, aż 61 proc. drużyn, które przyjadą do Warszawy, przygotowywały się na szkolnych Orlikach do walki o grę na największym w Polsce stadionie, PGE Narodowym. Na zwycięzców Finału Ogólnopolskiego czeka nagroda główna - spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

Zobacz artykuły powiązane:

Wielki sukces młodych piłkarzy ze szkoły w Bezrzeczu w Pucharze TymbarkuŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://www.gminadobra24.pl/news.php?extend.10064 )