WiadomośćUkarano sprawcę wyrzucenia odpadów budowlanych
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 13 stycznia 2023 r., godz. 13:31

Ukarano sprawcę wyrzucenia odpadów budowlanych w Dobrej
Straż Gminna w Dobrej ustaliła tożsamość i ukarała sprawcę wyrzucenia odpadów budowlanych. Śmieci znajdowały się przy ul. Spełnionych Marzeń w Dobrej.Straż Gminna otrzymała zgłoszenie dotyczące wyrzucenia odpadów budowlanych we wtorek 10 stycznia. Sprawca wyrzucił dużą ilość śmieci, gruzu i ziemi przy ulicy Spełnionych Marzeń w Dobrej.

Na podstawie zgłoszenia oraz po szczegółowych oględzinach ustalono prawdopodobny pojazd, którym przywieziono odpady. W wyniku dalszych czynności strażnicy ustalili nieruchomość, z której pochodziły odpady pochodzące z rozbiórki obiektu. Właściciel i jednocześnie wykonawca robót przyznał się do wyrzucenia odpadów.

Sprawca został ukarany dwoma maksymalnymi mandatami karnymi. Ponadto zobowiązano go do uprzątnięcia terenu i okazania dokumentów potwierdzających przekazanie odpadów. Poinformowano również właściciela działki, na którą wyrzucono odpady o ustaleniach. Za zgodą sprawcy, przekazano mu jego dane kontaktowe celem dopilnowania przez właściciela posprzątania nieruchomości.

"Na właścicielu nieruchomości, gdzie powstają odpady budowlane, rozbiórkowe itp. ciąży obowiązek gromadzenia ich w odpowiednich pojemnikach lub kontenerach, ewentualnie workach BIG-BAG oraz przekazywania wyłącznie do uprawnionego podmiotu, który może odbierać takie odpady. Jednocześnie właściciel lub wykonawca robót na terenie budowy zobowiązany jest zawrzeć umowę na odbiór odpadów komunalnych - na wszystkie frakcje. Odpady takie nie mogą być umieszczane, a tym samym mieszane z odpadami budowlanymi. Straż gminna zwiększy kontrolę terenów, gdzie prowadzone są budowy, celem egzekwowania powyższych obowiązków" - mówi Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Ukarano sprawcę zaśmiecania gminy

Ukarano sprawcę zaśmiecania lasu

Sprawca zaśmiecania lasu ukarany

Ukarano kolejnych sprawców zaśmiecania lasu

Mandaty dla sprawców zaśmiecania lasu

Ukarano kolejnych sprawców zaśmiecania gminy

Dzikie wysypisko śmieci w Dołujach

Nie zaśmiecaj gminy Dobra!Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://www.gminadobra24.pl/news.php?extend.8834 )