WiadomośćGmina Dobra: nowy harmonogram wywozu śmieci
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 03 października 2013 r., godz. 08:38

Gmina Dobra: od października nowy harmonogram wywozu odpadów selektywnych
Gmina Dobra podała nowy harmonogram wywozu odpadów selektywnych, który będzie obowiązywał w okresie od października do końca 2013 roku. Tak jak do tej pory, posegregowane śmieci będą odbierane z posesji raz w miesiącu. Publikujemy terminy odbioru odpadów dla wszystkich miejscowości gminy Dobra. Przypominamy też praktyczne informacje dotyczące segregacji śmieci.


Reklamy Google:


Harmonogram wywozu odpadów selektywnych w gminie Dobra w okresie
od 1 października 2013 r. do 31 grudnia 2013 r.:

Sektor I - miejscowości:

Sektor II - miejscowości:

Przypominamy, że wszelkie uwagi związane z odbiorem śmieci można zgłaszać do Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska - nr tel. 91 311 23 07 lub 91 311 22 81.


Segregacja śmieci - praktyczne informacje

Do worków na papier wrzucać można: Gazety i czasopisma ilustrowane, katalogi i prospekty, ulotki i foldery; papier szkolny i biurowy, zeszyty, papier do pisania, listy; mapy, książki w miękkich okładkach lub z usuniętymi twardymi okładkami, torebki papierowe oraz tekturę, papier pakowy, torebki pakowe, pudełka kartonowe.
Nie należy tam wrzucać: Papieru z folią, celofanu, kalek i kalek technicznych, papieru zabrudzonego lub tłustego, papieru termicznego lub faksowego, kartonów po mleku, napojach i sokach, papieru przebitkowego, pieluch jednorazowych, podpasek, papierów higienicznych, tapet, worków po cemencie, worków po wapnie oraz lakierowanych katalogów. Papier wkładany do worków musi być czysty – należy usunąć zszywki, metalowe części i plastikowe opakowania.

Do worków na szkło wrzucać można:
Butelki szklane po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, szklane opakowania po kosmetykach, słoiki i pojemniki szklane, butelki po mleku skondensowanym i napojach dla dzieci.
Nie należy tam wrzucać: Szkła stołowego, ceramiki oraz szkła żaroodpornego, luster, kryształów, szklanek, szkła budowlanego (szyby okienne, szkło zbrojone), szyb samochodowych i szkła okularowego, lamp neonowych, fluorescencyjnych i rtęciowych, żarówek, reflektorów, izolatorów, ekranów i lamp telewizyjnych, szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych z pozostałą zawartością. Nie należy tłuc szkła przed wrzuceniem do worka. Trzeba wrzucać czyste opakowania, z których należy zdjąć zakrętki, obręcze, kapsle oraz korki.

Do worków na plastik i metal wrzucać można: Plastikowe butelki PET, butelki po napojach (najlepiej zgniecione), opakowania po jogurtach, śmietanach, kefirach, butelki i kanistry plastikowe po środkach czystości, butelki po płynach do mycia, szamponach i mydle w płynie, wielorazowe butelki z tworzywa sztucznego, wielorazowe pojemniki na żywność, plastikowe kubki, zakrętki, torebki, worki, reklamówki, koszyczki po owocach, kartony po mleku, napojach, sokach (opakowania wielomateriałowe), puszki po napojach i konserwach, folię aluminiową, kapsle, zakrętki i metalowe tubki, garnki, narzędzia, druty, drobny złom metalowy i metale kolorowe.
Nie należy tam wrzucać: Butelek i pojemników z zawartością, butelek i pojemników po olejach i smarach, opakowań po lekach, zabawek, sprzętu AGD, płyt CD i DVD, styropianu, tworzyw sztucznych pochodzenia medycznego, opakowań po aerozolach, puszek po farbach i lakierach, baterii, opakowań po środkach chwasto- i owadobójczych, baterii, silników elektrycznych, części maszyn i pojazdów. Należy wrzucać czyste opakowania. Przed wyrzuceniem trzeba zgnieść butelki i puszki.

Do worków na odpady biodegradowalne wrzucać można:
Odpady po owocach i warzywach, resztki ugotowanych warzyw, obierki z owoców i warzyw, skorupki jajek, resztki jedzenia pochodzenia roślinnego, resztki produktów mlecznych, fusy po kawie i herbacie, stare pieczywo, zniszczone rośliny pokojowe, zwiędłe kwiaty cięte, ściętą trawę, wyrwane w ogrodzie chwasty, liście, miękkie końcówki żywopłotów, naturalne resztki drewna.
Nie należy tam wrzucać: Zepsutej żywności, mięs, kości, tłustych resztek jedzenia, odchodów zwierzęcych, wszelkiego rodzaju podściółek dla zwierząt domowych, resztek jedzenia w płynie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra





Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://www.gminadobra24.pl/news.php?extend.599 )